tel668 895 894

fbinstagram

zakl kosmetologia

Blog

Mezoterapia zaliczana jest do grupy najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Co kryje się pod tą nazwą?

Regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy jest bardzo ważne, aby zachować skórę w dobrym stanie na długie lata. Jednak nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie dotrzeć w głąb skóry – to potrafi tylko mezoterapia igłowa, która prowadzona jest w gabinetach medycyny estetycznej.

Czym dokładnie jest mezoterapia igłowa? Kiedy jest wskazana? Na czym polega ten zabieg? Czy ma on jakieś przeciwwskazania?

Zabiegi medycyny estetycznej to szeroka gama procedur skupionych na urodzie i zdrowiu. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Coraz więcej osób decyduje się obecnie na specjalistyczne zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna. Stanowią one bardzo dobrą alternatywę dla zabiegów chirurgii plastycznej i zabiegów kosmetycznych, cechując się jednocześnie wysoką skutecznością i bezpieczeństwem, a także krótkim czasem rekonwalescencji.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybierane są najczęściej?

Depilacja laserowa to popularna alternatywa dla innych zabiegów usuwania niechcianych włosków. Jak długo działa depilacja laserem?

Dzisiaj depilacja laserowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Można wykonać je obecnie w wielu różnych klinikach, w tym również w naszej klinice medycyny estetycznej J&J Art Derma Clinic w Rzeszowie.

Czym dokładnie jest depilacja laserowa? Ile zabiegów trzeba wykonać, by cieszyć się z gładkiej skóry? W końcu, jak długo utrzymują się efekty po depilacji laserem? Odpowiadamy na wszystkie z tych pytań.

Laser frakcyjny, czyli laser co2 jest obecnie jednym z najpopularniejszych typów lasera używanych w gabinetach medycyny estetycznej.

Zabiegi wykorzystujące laser co2, czyli tak zwany laser frakcyjny polegają na naświetlaniu skóry wiązkami lasera, co powoduje jej miejscowe uszkodzenie, a następnie regenerację. Jednocześnie dochodzi do usunięcia nieestetycznych zmian, ponieważ uszkodzone komórki zastępowane są nowymi – zdrowymi.

Dzisiaj laser co2 można spotkać w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej. Stosujemy go również w naszej klinice medycyny estetycznej J&J Art Derma Clinic w Rzeszowie.

Czym dokładnie jest laser frakcyjny co2? Jakie są główne zalety zabiegów prowadzonych z jego użyciem? Jakie są najczęstsze wskazania do wykonania zabiegu laserem co2?

Botoks to substancja bardzo skuteczna w walce ze zmarszczkami. Jak często powinno się korzystać z zabiegu wstrzykiwania botoksu?

Toksyna botulinowa typu A, inaczej botox czy w spolszczonej pisowni botoks, jest produktem bakterii jadu kiełbasianego. Chociaż jest on silną neurotoksyną, to jednak w niewielkich dawkach znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, w tym również w medycynie estetycznej.

W gabinetach medycyny estetycznej botoks najczęściej stosowany jest w celu likwidacji zmarszczek mimicznych, czyli tych, które formują się wskutek ruchu mięśni twarzy, na przykład przy marszczeniu czoła lub przy uśmiechaniu się. Wynika to z faktu, że toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe i tym samym powoduje zrelaksowanie mięśnia i wygładzenie zmarszczki od wewnątrz.

 

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram