tel668 895 894

fbinstagram

zakl kosmetologia

Blog

Zarówno botoks, jak i kwas hialuronowy to popularne substancje stosowane w usuwaniu zmarszczek w medycynie estetycznej. Czym różnią się między sobą?

Zmarszczki mogą spędzać sen z powiek. Gdy chcemy uzyskać najlepsze rezultaty, warto postawić na skuteczne i bezpieczne metody ich likwidacji – botoks, inaczej botox, a także kwas hialuronowy to dwie najczęściej stosowane substancje pozwalające na pozbycie się zmarszczek.

Chociaż mają one taki sam cel, czyli usunięcie zmarszczek i nadanie twarzy młodzieńczego wyglądu, to jednak działają inaczej i mają także nieco inne zastosowanie. Zatem kiedy warto zdecydować się na botoks, a kiedy na kwas hialuronowy?

 

Czym jest botoks?

Botox, w spolszczonej pisowni botoks, to komercyjna nazwa toksyny botulinowej typu A – substancji, która wytwarzana jest przez bakterie jadu kiełbasianego. W dużych dawkach substancja ta jest silnie toksyczna, ale w niewielkich znalazła szerokie zastosowanie w medycynie, w tym również w medycynie estetycznej.

Toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, dlatego prowadzi do rozluźnienia się mięśni. Stosowana na zmarszczki powoduje ich rozprostowanie i wygładzenie, czyli nadaje twarzy młodszy wygląd.

Ze względu na swoje działanie botoks rekomendowany jest głównie na zmarszczki pochodzenia mimicznego, czyli te, które formują się wskutek ruchów mięśni, na przykład przy marszczeniu czoła, szerokim uśmiechu.

 

Zastosowanie botoksu:

  • zmarszczki poprzeczne czoła

  • zmarszczki między brwiami, tzw. „lwie zmarszczki”

  • zmarszczki wokół oczu, tzw. „kurze łapki”

  • zmarszczki na powiece dolnej

  • zmarszczki wokół ust, tzw. „zmarszczki palacza”

  • zmarszczki na brodzie

  • zmarszczki na szyi

Warto także wskazać, że botox stosowany jest w leczeniu nadpotliwości, blokując działanie gruczołów potowych i zmniejszając pocenie się.

Botoks – przebieg i efekty zabiegu

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego botoks w odpowiedniej dawce dobieranej indywidualnie do miejsca zabiegowego. Znieczulenie najczyściej nie jest konieczne – podczas zabiegu pacjent może odczuwać niewielkie pieczenie. Nie ma potrzeby rekonwalescencji, ale należy stosować się do zaleceń lekarskich.

Efekt nie jest widoczny od razu – pierwsze zmiany widoczne są po kilku dniach. Pełny rezultat zauważalny jest po około 10-14 dniach. Zmarszczki pozostają wygładzone przez 6-8 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalnie występujący w organizmie człowieka związek, którego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody. Największa ilość kwasu hialuronowego znajduje się w skórze i tworzy wewnętrzne „rusztowanie”, które nadaje skórze odpowiedni poziom nawilżenia, gładkość i jędrność.

Z czasem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co przyczynia się do jej przesuszenia, ścieńczenia oraz powstawania zmarszczek. Uzupełnienie jego poziomu pozwala na wypełnienie zmarszczek od środka, wymodelowanie twarzy i poprawę jej nawilżenia.

 

Zastosowanie kwasu hialuronowego:

  • zmarszczki okolicy ust i oczu

  • zmarszczki czoła

  • bruzdy nosowo-wargowe

 

Kwas hialuronowy pozwala także na modelowanie kształtu twarzy, uwydatnienie policzków, brody oraz powiększenie i modelowanie ust i innych części ciała.

Kwas hialuronowy – przebieg i efekty zabiegu

Przebieg zabiegu medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest podobny do zabiegu z użyciem botoksu.

Rezultaty zabiegu widoczne są od razu. Efekty utrzymują się średnio od 9 do 12 miesięcy. Następnie zabieg można wykonać kolejny raz.

Co wybrać – botoks czy kwas hialuronowy?

Zatem dobór odpowiedniego typu preparatu na zmarszczki zależny jest od szeregu różnych czynników. Najlepiej pozostawić to ekspertom w dziedzinie medycyny estetycznej.

Lekarz medycyny estetycznej w t rakcie konsultacji będzie mógł zbadać stan skóry i zapoznać się bliżej z potrzebami klienta, aby dobrać taki rodzaj zabiegu, który pozwoli na uzyskanie najlepszych rezultatów.

 

Zarówno zabieg wstrzyknięcia botoksu, jak również kwasu hialuronowego dostępny jest w naszej Klinice Medycyny Estetycznej J&J Art Derma Clinic w Rzeszowie. Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z naszą pełną ofertą zaprezentowaną on-line i zachęcamy do umówienia się na wizytę!

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram