tel668 895 894

fbinstagram

zakl kosmetologia

Blog

 

Botoks to substancja bardzo skuteczna w walce ze zmarszczkami. Jak często powinno się korzystać z zabiegu wstrzykiwania botoksu?

Toksyna botulinowa typu A, inaczej botox czy w spolszczonej pisowni botoks, jest produktem bakterii jadu kiełbasianego. Chociaż jest on silną neurotoksyną, to jednak w niewielkich dawkach znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, w tym również w medycynie estetycznej.

W gabinetach medycyny estetycznej botoks najczęściej stosowany jest w celu likwidacji zmarszczek mimicznych, czyli tych, które formują się wskutek ruchu mięśni twarzy, na przykład przy marszczeniu czoła lub przy uśmiechaniu się. Wynika to z faktu, że toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe i tym samym powoduje zrelaksowanie mięśnia i wygładzenie zmarszczki od wewnątrz.

Kiedy warto skorzystać z botoksu?

Jak wskazaliśmy powyżej, botox najlepiej sprawdza się w przypadku zmarszczek mimicznych. Można stosować go bez ograniczeń wiekowych – także u osób już po dwudziestym roku życia, u których pojawiły się zmarszczki pochodzenia mimicznego.

Prawidłowo wykonany zabieg pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu – bez „efektu maski”, którego obawia się wielu pacjentów.

 

Wskazania do zastosowania botoksu:

  • zmarszczki poprzeczne czoła

  • zmarszczki wokół oczu, tzw. „kurze łapki”

  • zmarszczki na powiece dolnej

  • zmarszczki między brwiami, tzw. „lwie zmarszczki”

  • zmarszczki wokół ust, tzw. „zmarszczki palacza”

  • zmarszczki na brodzie

  • zmarszczki na szyi

Zabiegi wykorzystujące botoks są bezpieczne i nie niosą ze sobą wysokiego ryzyka powstania skutków ubocznych, gdy zostaną wykonane przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej.

 

Efekty zabiegu z użyciem botoksu:

  • wygładzenie zmarszczek

  • odmłodzenie wyglądu skóry

  • złagodzenie rysów twarzy

Botoks stosowany jest też powszechnie w leczeniu nadpotliwości – powoduje zmniejszenie pracy gruczołów potowych, dlatego zapewnia osobom z nadmierną potliwością większy komfort codziennego życia.

Warto zaznaczyć, że zabieg ten jest odwracalny – z jednej strony jest to jego zaleta, ponieważ można wtedy wrócić do naturalnego wyglądu twarzy lub skorygować efekty zabiegu, z drugiej z kolei wymaga to powtarzania zabiegu, by utrzymać efekt na długi czas.

Wstrzyknięcie botoksu – jak często?

Jeden zabieg wstrzyknięcia botoksu pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów – praktycznie całkowitej redukcji zmarszczek.

Pierwsze efekty nie są jednak widoczne od zaraz. Najczęściej zmiany można zauważyć po 3-4 dniach od wstrzyknięcia preparatu z toksyną botulinową. Pełny efekt wygładzenia zmarszczek można zobaczyć po 10-14 dniach od zabiegu.

 

Uzyskane rezultaty utrzymują się one na ogół do 6-8 miesięcy. Po tym czasie zmarszczki zaczynają być widoczne ponownie, ponieważ w skórze dochodzi do odbudowania zablokowanych połączeń nerwowo-mięśniowych.

 

Warto przy tym zaznaczyć, że czas ten jest zależny od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Jest on przede wszystkim powiązany z trybem życia, dlatego też osoby stosujące używki (papierosy, alkohol), opalające się, niedbające o skórze, z bardzo intensywną mimiką twarzy mogą zauważyć zmarszczki w krótszym czasie.

Kiedy ponownie można wykonać zabieg wstrzyknięcia botoksu, aby znów cieszyć się gładką skórą? Lekarze medycyny estetycznej zalecają, aby zabiegi powtarzać wtedy, gdy botoks przestaje działać, niemniej jednak nie częściej niż jeden raz na 3 miesiące.

 

U wielu pacjentów czas utrzymywania się efektów botoksu po kolejnych zabiegach jest dłuższy, dlatego też nie trzeba wykonywać ich tak często jak na początku.

Warto zaznaczyć, że nawet pomimo stosowania botoksu skóra nadal będzie się starzała, czyli zmarszczki będą stawały się coraz głębsze, co jest związane z naturalnymi procesami starzeniowymi skóry. Aby je spowolnić, zaleca się stosowanie z innych zabiegów anti-aging, na przykład mezoterapii.

 

Jeśli także chcesz skorzystać z botoksu, skorzystaj z pomocy ekspertów w tej dziedzinie – nasza klinika medycyny estetycznej J&J Art Derma Clinic w Rzeszowie. Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty związanej z botoxem i zachęcamy do umówienia się na zabieg w naszej klinice!

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram