tel668 895 894

fbinstagram

zakl kosmetologia

Blog

 

Depilacja laserowa to popularna alternatywa dla innych zabiegów usuwania niechcianych włosków. Jak długo działa depilacja laserem?

Dzisiaj depilacja laserowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Można wykonać je obecnie w wielu różnych klinikach, w tym również w naszej klinice medycyny estetycznej J&J Art Derma Clinic w Rzeszowie.

Czym dokładnie jest depilacja laserowa? Ile zabiegów trzeba wykonać, by cieszyć się z gładkiej skóry? W końcu, jak długo utrzymują się efekty po depilacji laserem? Odpowiadamy na wszystkie z tych pytań.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserem jest zabiegiem, który pozwala na usunięcie włosków z praktycznie każdej partii ciała i to na stałe. Właśnie dlatego to bardzo dobra alternatywa dla golenia włosków golarką, stosowania kremów depilujących, depilatora mechanicznego czy wosków do depilacji.

Podczas zabiegu wiązka światła emitowana przez laser powoduje zniszczenie mieszków włosowych i wyrastających z nich włosków. Dochodzi wtedy do zjawiska selektywnej fototermolizy, czyli niszczenia cząstek przez energię lasera, a dokładnie ciemnego barwnika – melaniny. Właśnie dlatego depilacja laserowa jest najskuteczniejsza w przypadku osób z ciemniejszymi włoskami oraz z jaśniejszą skórą.

Włoski jasne, w tym włoski blond, rude oraz włoski siwe nie są podatne na działanie większości typów lasera, dlatego też zabiegi depilacji laserowej są wtedy niewskazane. Można jednak skorzystać z nowocześniejszych zabiegów, na przykład z użyciem lasera Soprano Ice Platinum, który pozwala na usuwanie włosków jaśniejszych – poza włoskami siwymi.

Depilacja laserowa – optymalne efekty po kilku zabiegach

Zabieg depilacji laserowej pozwala na skuteczne usunięcie włosków na bardzo długi czas, niemniej jednak dla uzyskania efektu jedwabiście gładkiej skóry należy wykonać go kilkukrotnie.

Koniczność wykonania kilku zabiegów jest powiązana z cyklem wzrostu włosków. Depilacja laserowa działa na włoski w aktywnej fazie wzrostu, czyli anagenu. Pozostałe okresy wzrostu włosów, czyli faza zaniku (katagen) oraz faza spoczynku (telogen) nie pozwalają na usunięcie włosków.

Jako że włoski znajdują się jednocześnie w różnych fazach wzrostu, pojedynczy zabieg może usunąć tylko część z nich. Stąd też wynika konieczność powtarzania zabiegu, by usunąć praktycznie całe niechciane owłosienie z konkretnej partii ciała.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać?

Wobec tego osoby chcące zdecydować się na zabieg depilacji laserowej powinny zdawać sobie sprawę z tego, że tylko jeden to za mało, aby uzyskać optymalne efekty. Dopiero po kilku zabiegach możliwe będzie nadanie skórze pożądanej gładkości na długi czas.

Zaleca się przeprowadzenie od 4 do 6 zabiegów depilacji laserowej. Odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami powinny wynosić od 6 do 8 tygodni. Dokładną liczbę i częstotliwość zabiegów depilacji określa specjalista wykonujący zabieg.

Dodatkowo, zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego. Ma on na celu usunięcie resztek włosków, które mogły nie być zlikwidowane podczas poprzednich zabiegów lub też wyrosły na nowo. Zabieg przypominający wykonuje się po 1-2 latach od ostatniego zabiegu według indywidualnych predyspozycji pacjenta i wskazań specjalisty.

Czy po zabiegu depilacji laserowej włoski już nigdy nie odrosną?

Generalnie, depilacja laserowa pozwala na uzyskanie efektu gładkiej skóry na zawsze, niemniej jednak po kilku latach można zauważyć niewielki odrost wybranych włosków. Wtedy można wykonać zabieg ponownie.

Chcesz skorzystać z profesjonalnego zabiegu depilacji laserowej? Zachęcamy do skorzystania z oferty w naszej Klinice Medycyny Estetycznej J&J Art Derma Clinic znajdującej się w Rzeszowie.

Wykorzystujemy zaawansowany laser Soprano Ice Platinum, który łączy w sobie trzy rodzaje i długości wiązek laserowych w jednej głowicy, dzięki czemu jest tak skuteczny. Dodatkowo zabieg przebiega szybciej i jest bezbolesny. Można usuwać także włoski jaśniejsze!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przedstawioną na stronie i zachęcamy do umówienia się na wizytę!

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram