tel668 895 894

fbinstagram

zakl kosmetologia

Blog

 

Laser frakcyjny, czyli laser co2 jest obecnie jednym z najpopularniejszych typów lasera używanych w gabinetach medycyny estetycznej.

Zabiegi wykorzystujące laser co2, czyli tak zwany laser frakcyjny polegają na naświetlaniu skóry wiązkami lasera, co powoduje jej miejscowe uszkodzenie, a następnie regenerację. Jednocześnie dochodzi do usunięcia nieestetycznych zmian, ponieważ uszkodzone komórki zastępowane są nowymi – zdrowymi.

Dzisiaj laser co2 można spotkać w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej. Stosujemy go również w naszej klinice medycyny estetycznej J&J Art Derma Clinic w Rzeszowie.

Czym dokładnie jest laser frakcyjny co2? Jakie są główne zalety zabiegów prowadzonych z jego użyciem? Jakie są najczęstsze wskazania do wykonania zabiegu laserem co2?

Laser frakcyjny – laser co2 – co to jest?

Laser frakcyjny, czyli laser co2 jest jednym z typów laserów stosowanych w zabiegach medycyny estetycznej. Wiązka lasera co2 bardzo dobrze łączy się z wodą, która obecna jest również w skórze człowieka. Przy kontakcie z uwodnioną tkanką ma miejsce jej miejscowe uszkodzenie i odparowanie.

Zabieg polegający na użyciu lasera co2 jest bezpieczny i nieinwazyjny, a ryzyko skutków ubocznych jest w tym przypadku bardzo niskie. Właśnie dlatego jest on wybierany bardzo często przez pacjentów klinik i gabinetów medycyny estetycznej.

 

Zalety lasera co2:

 • ma szerokie zastosowanie w likwidacji różnych zmian skórnych oraz skutecznie poprawia stan skóry

 • pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów już podczas jednego zabiegu

 • jest nieinwazyjny – nie powoduje uszkodzeń skóry oraz innych skutków ubocznych

 • zabiegi z wykorzystaniem lasera co2 są krótkie – trwają od około 15 do 30 minut zależnie od wielkości obszaru poddanego zabiegowi

 • po zabiegu skóra szybko się regeneruje – do całkowitego zagojenia dochodzi po kilku tygodniach

Powyższe zalety powodują, że zabieg ten jest obecnie tak popularny. Warto przy tym zaznaczyć, że nie ma on również wielu przeciwwskazań. Wśród nich znajdują się przede wszystkim aktywne infekcje w miejscu zabiegu oraz skłonność do blizn przerosłych oraz keloidów.

Zabieg laserem co2 może być prowadzony również u kobiet w ciąży, a także u dzieci i młodzieży.

Kiedy warto skorzystać z lasera co2?

Laser frakcyjny stosowany jest do skutecznego, nieinwazyjnego usuwania szeregu zmian, które mogą pojawić się na skórze twarzy oraz całego ciała. Dodatkowo, jest on używany również w celu poprawy wyglądu skóry, na przykład jako element profilaktyki przeciwstarzeniowej – anti-aging.

Laser co2 to urządzenie, które pozwala nie tylko na usuwanie zmian, które uznawane są za defekty kosmetyczne, ale również tych, które mogą mieć związek ze stanem zdrowia pacjenta, na przykład mogą wynikać one z zakażenia wirusowego, urazów skóry, mogą pojawiać się na niej wskutek wieku lub predyspozycji genetycznych.

 

Wskazania do wykonania zabiegu laserem co2:

 • zmarszczki i gorsza jędrność skóry, na przykład wokół oczu, na dekolcie, szyi

 • przebarwienia na skórze, na przykład plamy starcze

 • rozszerzone pory skóry

 • rozstępy

 • włókniaki twarde i miękkie

 • brodawki wirusowe, tzw. „kurzajki”

 • brodawki narządów płciowych

 • niektóre blizny, na przykład potrądzikowe

 • innego rodzaju zmiany skórne

 

Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne może być wykonanie kilku zabiegów z wykorzystaniem lasera co2. Ich liczba oraz częstotliwość dobierane są indywidualnie w zależności od liczby oraz zaawansowania zmian na skórze. Najczęściej konieczne jest wykonanie od 3 do 6 zabiegów.

 

O zastosowaniu lasera co2 do usunięcia konkretnych zmian decyduje lekarz medycyny estetycznej albo inny specjalista, na przykład dermatolog. W trakcie wizyty konsultacyjnej lekarz dokładnie sprawdza zmianę, a następnie dobiera odpowiednią metodę jej likwidacji. Bardzo często wybór pada wtedy właśnie na laser frakcyjny co2.

 

Osoby zainteresowane skorzystaniem z zabiegu z użyciem lasera co2 – lasera frakcyjnego zapraszamy również do skorzystania z oferty naszej Kliniki Medycyny Estetycznej J&J Art Derma Clinic w Rzeszowie. Zachęcamy do umówienia się na wizytę!

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram