tel668 895 894

fbinstagram

zakl kosmetologia

Blog

 

Zabiegi medycyny estetycznej to szeroka gama procedur skupionych na urodzie i zdrowiu. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Coraz więcej osób decyduje się obecnie na specjalistyczne zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna. Stanowią one bardzo dobrą alternatywę dla zabiegów chirurgii plastycznej i zabiegów kosmetycznych, cechując się jednocześnie wysoką skutecznością i bezpieczeństwem, a także krótkim czasem rekonwalescencji.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybierane są najczęściej?

 

1. Wypełnianie zmarszczek botoksem

To zabieg skupiony na likwidacji zmarszczek pochodzenia mimicznego, na przykład zmarszczek czoła oraz zmarszczek wokół oczu jak „kurze łapki”. Botoks blokuje wówczas przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, co przekłada się na czasowy zanik zmarszczki mimicznej i odmłodzenie wyglądu twarzy.

Botoks, czyli toksyna botulinowa stosowana do zabiegu jest całkowicie bezpieczna. Pozwala na wygładzenie skóry na okres nawet do 6-8 miesięcy. Po tym okresie zabieg można przeprowadzić ponownie.

 

2. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą przede wszystkim w skórze człowieka. Jest odpowiedzialny za jej właściwy poziom nawilżenia, a także za jej jędrność i elastyczność na długie lata.

Medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy do szeregu różnych zabiegów, które mają na celu odmłodzenie skóry i nadanie jej piękniejszego, zdrowszego wyglądu. Dodatkowo, daje on bardzo dobre efekty przy modelowaniu kształtu poszczególnych partii ciała.

 

Zastosowanie kwasu hialuronowego:

 • wygładzanie zmarszczek i wypełnianie bruzd

 • modelowanie kształtu twarzy

 • powiększanie i modelowanie ust

 • profilaktyka anti-aging – przeciwstarzeniowa

Zabiegi medycyny estetycznej wykorzystujące kwas hialuronowy pozwalają na uzyskanie efektu widocznego od kilku miesięcy do ponad roku. Następnie zabiegi można wykonać kolejny raz.

 

3. Mezoterapia

Pod tym terminem kryje się zabieg polegający na dostarczeniu w głąb skóry ważnych dla niej substancji odżywczych.

Mezoterapia jako zabieg medycyny estetycznej najczęściej ma działanie profilaktyczne, w tym anti-aging – przeciwstarzeniowe, ale również pozwala na likwidację różnych niedoskonałości skóry, na przykład przebarwień, zmarszczek, blizn potrądzikowych, cellulitu, zapewnia jej lepsze nawilżenie i odżywienie.

Najczęściej wykonuje się zabieg mezoterapii igłowej, który polega na wstrzyknięciu specjalnych koktajli z substancjami aktywnymi w głąb skóry. Zabieg należy powtarzać regularnie dla uzyskania optymalnych efektów.

 

4. Peelingi medyczne

Złuszczanie skóry w domu jest popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Można skorzystać z niego także w gabinetach medycyny estetycznej, jednak w tym przypadku najczęściej stosuje się silniejsze, mocniej złuszczające substancje, na przykład kwasy AHA, BHA.

Peelingi medyczne doskonale radzą sobie z różnymi niedoskonałościami twarzy – przebarwieniami, bliznami, rozszerzonymi porami, drobnymi zmarszczkami. Nadają skórze gładkość, równomierny koloryt, blask.

Rodzaj kwasu stosowanego podczas zabiegu dobiera się indywidualnie do stanu cery pacjenta oraz do jego potrzeb.

 

Stosuje się między innymi:

 • kwas glikolowy

 • kwas salicylowy

 • kwas pirogronowy

 • kwas migdałowy

 • kwas azelainowy

 

5. Zabiegi laserowe

Współczesna medycyna estetyczna bardzo często korzysta także z laserów. Urządzenia laserowe stosowane w gabinetach pozwalają na przeprowadzenie szeregu procedur na twarzy i na ciele pacjenta.

 

Przykładowe zastosowanie laserów:

 • usunięcie niechcianego owłosienia z ciała i twarzy

 • odmłodzenie skóry

 • likwidacja niedoskonałości skórnych – przebarwienia, blizny, zmarszczki, włókniaki, brodawki i inne zmiany skórne

 • zamykanie naczynek krwionośnych

 • usuwanie tatuaży

Analogicznie jak w przypadku innych procedur medycyny estetycznej, zabiegi laserowe dają najlepsze rezultaty wtedy, gdy prowadzone są w serii. Częstotliwość i liczbę zabiegów dobiera lekarz.

 

Z powyższych zabiegów można skorzystać również w naszej Klinice Medycyny Estetycznej J&J Art Derma Clinic w Rzeszowie. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty medycyny estetycznej dostępnej na naszej stronie internetowej!

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram