tel668 895 894

fbinstagram

zakl kosmetologia

Blog

 

Mezoterapia zaliczana jest do grupy najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Co kryje się pod tą nazwą?

Regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy jest bardzo ważne, aby zachować skórę w dobrym stanie na długie lata. Jednak nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie dotrzeć w głąb skóry – to potrafi tylko mezoterapia igłowa, która prowadzona jest w gabinetach medycyny estetycznej.

Czym dokładnie jest mezoterapia igłowa? Kiedy jest wskazana? Na czym polega ten zabieg? Czy ma on jakieś przeciwwskazania?

Mezoterapia igłowa – co to jest?

Pod pojęciem mezoterapii znajduje się grupa zabiegów, które skoncentrowane są na dostarczaniu w głąb skóry ważnych dla niej substancji aktywnych. Dzięki temu można działać tam, gdzie nie docierają kosmetyki, czyli uzyskać jeszcze większą skuteczność w pielęgnacji twarzy i tym samym uzupełnić ich działanie w zewnętrznych warstwach skóry.

Największą skutecznością wyróżnia się mezoterapia igłowa, która polega na zastosowaniu bardzo cienkich igieł, które umieszczane są na głębokość kilku milimetrów w głąb skóry. Spotyka się także zabiegi mezoterapii mikroigłowej oraz mezoterapii bezigłowej.

Mezoterapia igłowa bardzo dobrze radzi sobie z likwidowaniem różnych niedoskonałości skóry, a przy tym poprawia jej ogólny stan, pozwalając na utrzymanie młodego wyglądu na długi czas. Jej działanie jest dwustronne – dostarcza do skóry ważne substancje aktywne, a przy tym same iniekcje powodują, że skóra jest odpowiednio stymulowana i tym samym intensywniej się regeneruje.

Zabieg może być prowadzony na skórze twarzy oraz całego ciała w zależności od potrzeb pacjenta.

 

Wskazania do mezoterapii igłowej:

 • zmarszczki na twarzy

 • utrata jędrności i elastyczności skóry

 • cienie pod oczami

 • przebarwienia, na przykład posłoneczne

 • blizny, w tym blizny potrądzikowe, pourazowe

 • łojotok – nadmierne przetłuszczanie się skóry

 • wypadanie włosów

 • cellulit

 • rozstępy

Jak widać, mezoterapia igłowa posiada bardzo szerokie zastosowanie. Wynika to przede wszystkim z pełnej gamy substancji stosowanych w trakcie zabiegów. Ich rodzaj dobierany jest indywidualnie w zależności od stanu i potrzeb skóry.

Do zabiegów mezoterapii igłowej wykorzystuje się między innymi: kwas hialuronowy, wyciągi z roślin, witaminy i minerały, kofeinę, krzemionkę organiczną, minoksydyl (substancja stosowana na wypadanie włosów).

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Zabieg taki jak mezoterapia igłowa może być prowadzony tylko przez wykwalifikowanego lekarza w odpowiednich, aseptycznych warunkach.

Przed zabiegiem można zastosować specjalne kremy znieczulające, które powodują, że przebiega on bezboleśnie. Do wstrzykiwania wcześniej dobranych preparatów stosuje się jednorazowe igły albo specjalne pistolety, które pozwalają na dokładne ustalenie głębokości wstrzykiwania i dawki preparatu.

Specjalista aplikuje substancję podskórnie na głębokość kilku milimetrów, w niewielkich odstępach od siebie. Cały czas trwania zabiegu to około 1 godziny.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, obrzęknięta, bardziej tkliwa. Objawy te zanikają po kilku dniach.

Jak często należy prowadzić mezoterapię igłową?

Efekty mezoterapii, w zależności od zastosowanych substancji, można zobaczyć od razu (w przypadku kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek i modelowania twarzy) lub też należy zaczekać na nie od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Aby uzyskać optymalne efekty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Na ogół mezoterapia igłowa prowadzona jest w liczbie od 3 do 6 zabiegów. Częstotliwość ich wykonywania to zwykle okres 2 tygodni. Następnie zaleca się uczestniczenie w zabiegach podtrzymujących – są prowadzone raz na kilka miesięcy.

 

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

 • ciąża i karmienie piersią

 • cukrzyca

 • opryszczka

 • aktywne stany zapalne skóry

 • nadwrażliwość na składniki znajdujące we wstrzykiwanym preparacie

 

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu mezoterapii igłowej dostępnego w naszej Klinice Medycyny Estetycznej J&J Art Derma Clinic w Rzeszowie!

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram