tel668 895 894

fbinstagram

zakl medycyna estetyczna

Dermapen

Dermapen stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja urządzenia pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

zabieg

Zastosowanie:

  • POPRAWA JAKOŚCI SKÓRY

Metoda mikronakłuwania frakcyjnego poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianie procesów naprawczych poprawia napięcie, elastyczność, ukrwienie oraz odżywienie skóry, jak również zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.

  • UJEDNOLICENIE KOLORYTU SKÓRY

Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry.

  • LECZENIE BLIZN

Znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Działamy więc nie tylko od zewnątrz ale przebudowujemy strukturę skóry od środka.

  • LECZENIE ROZSTĘPÓW

Podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystujemy w leczeniu rozstępów, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie.

  • GŁĘBOKIE PRZENIKANIE SUBSTANCJI AKTYWNYCH

Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala również na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów w zależności od wskazania i leczonego obszaru skóry.

Przebieg zabiegu:
Zabieg trwa około 45 minut. Skórę znieczulamy kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry.
Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.
W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry z możliwością punktowego krwawienia.
Mimo głębokiego nakłuwania do 2,5 mm, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków.
Bezpośrednio po zabiegu Pacjent może odczuwać uczucie gorąca i lekkie pieczenie. Stosuje się specjalne maski o właściwościach przyspieszających gojenie skóry, łagodzących zaczerwienienie i obrzęk bez hamowania stanu zapalnego. Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.
Po 5-7 dniach można już cieszyć się efektami terapii.

Postępowanie pozabiegowe:
Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie równomiernie zaczerwieniona. Lekarz zastosuje krem łagodzący aby zmniejszyć rumień oraz obrzęk. Po 8 godzinach od zabiegu można umyć skórę delikatnym środkiem myjącym. Może to być płyn micelarny lub produkt do mycia skóry wrażliwej. Należy stosować delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach przez co najmniej 3-4 dni po zabiegu oraz stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Schemat terapii:
Lekarz dobiera indywidualny program terapii mikronakłuwania skóry.
Rekomenduje się serię 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależy to od rodzaju skóry, problemu z którym się zgłosił się pacjent oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania.

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram