tel668 895 894

fbinstagram

zakl medycyna estetyczna

Karboxyterapia

Wyglądać pięknie i atrakcyjnie – to marzenie większości z nas. Niestety niedoskonałości, a także proces starzenia, którego nie da się zatrzymać, są powodem wielu kompleksów. Karboksyterapia czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Terapia „cudownym gazem” choć stosowana już od 1932 roku, obecnie ma przed sobą ogromną przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej. Jest to metoda mało inwazyjna i bezpieczna, co sprawia, że zyskuje coraz większe grono pacjentów, którzy pragnąć walczyć z cellulitem, rozstępami, wymodelować sylwetkę, czy też usunąć obrzęki i pozbyć się cieni pod oczami. To także szansa na przywrócenie elastyczności skóry i jędrności, a twarz, szyja, dekolt wyglądają młodziej.

Terapia dwutlenkiem węgla wywodzi się z lecznictwa uzdrowiskowego. Począwszy od 1932 roku, iniekcje medycznego CO2 stosuje się w praktyce, a przeprowadzone badania pokazały korzystny efekt tego typu zabiegów u pacjentów z problemami naczyń krwionośnych.

Karboksyterapia – jak działa?

Podany podskórnie lub śródskórnie dwutlenek węgla organizm interpretuje jako niedotlenienie i reaguje zwiększonym przepływem krwi w leczonym miejscu. Powtarzając zabiegi w sesji sprawiamy, że tworzą się nowe, drobne naczynia krwionośne co zapewnia wzrost ilości tlenu i czynników odżywczych w miejscu poddanym terapii. Poprawa krążenia i odżywienia tkanki powoduje, że komórki lepiej się regenerują. Następuje stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawia się retencja wody, a co za tym idzie zmniejszają się obrzęki.

Jeżeli chcemy osiągnąć zmniejszenie cellulitu i objętości lokalnej tkanki tłuszczowej konieczne jest użycie nieco większej ilości CO2. Jest on wprowadzany do tkanki tłuszczowej co powoduje rozbicie komórek tłuszczowych, stymuluje poprawę krążenia miejscowego, zwiększa drenaż limfatyczny, a tym samym prowadzi do wydalenia nagromadzonych toksyn i poprawia wygląd pomarańczowej skórki.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu karboksyterapii

Karboksyterapia to zabieg, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się wielu kompleksów i problemów zdrowotnych, m.in.:

 • zredukowanie miejscowej tkanki podskórnej,
 • poprawienie miejscowego przepływu krwi,
 • zwiększenie grubości skóry,
 • poprawienie elastyczności i wiotkości skóry,
 • zredukowanie nieregularności (może być łączona z liposukcją),
 • poprawienie wyników uzyskiwanych z użyciem techniki konturowania ciała,
 • poprawienie elastyczności wiotkiej, mało napiętej skóry,
 • usunięcie cieni wokół oczu,
 • zredukowanie cellulitu,
 • zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej,
 • zredukowanie rozstępów i blizn.

Karboksyterapia sprawdzi się również w przypadku zaburzeń krążenia obwodowego, wspomagająco w niewydolności żylnej, wspomagająco w łuszczycy, trudno gojące się rany.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Zabieg polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla w wybraną okolicę poprzez mikronakłucia. Co ważne, ilość wprowadzanego CO2 oraz impedancja skóry są ściśle kontrolowane przez medyczne urządzenie C.D.T. Evolution. Podczas zabiegu może występować niewielkie pieczenie, „trzeszczenie” skóry, sporadycznie powstają małe wybroczynki. Karboksyterapia nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry, nie występuje także ryzyko reakcji alergicznych, a skóra nie staje się uwrażliwiona na promieniowanie UV. Natomiast w miejscu iniekcji mogą pojawić się pewne efekty uboczne, jak na przykład ból, rumień, siniaki, obrzęk, a także stan zapalny. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych można zminimalizować poprzez ścisłe stosowanie się do zaleceń specjalisty wykonującego zabieg. Nie należy wcierać innych niż zalecone preparatów. Mimo że po wykonaniu zabiegu można wrócić do codziennych zajęć, warto przez pewien okres ograniczyć aktywność fizyczną, a także zrezygnować z korzystania z sauny oraz basenu przez około dwa dni.

Efekty karboksyterapi

Karboksyterapia to zabieg, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się wielu niedoskonałości. W zależności od rodzaju i miejsca przeprowadzenia zabiegu, możliwe są do osiągnięcia różne efekty. W niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów, w innych wystarczy nawet jeden zabieg. Wiele jednak zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Warto jednak dodać, że karboksyterapia cieszy się ogromną popularnością a opinie w przeważającej większości są pozytywne. W przypadku redukcji cellulitu przynosi bardzo dobre efekty, widoczność cellitu jest mniejsza o około 90%. Zabieg jest szansą na zredukowanie rozstępów aż o 97%. Podobnie jest w przypadku cieni pod oczami – skuteczność sięga 90%.

Niska cena – zadowalające rezultaty

Karboksyterapia w porównaniu m.in. z ceną botoksu kosztuje naprawdę niewiele, a osiągnięte rezultaty są trwałe i zadowalające, w większości przypadku zmiany widoczne są po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie serii powtórzeń, w celu uzyskania pełnych efektów. To zabieg bezpieczny, który raczej nie powoduje powstania skutków ubocznych.

Karboksyterapia - przeciwwskazania

 • ciężka niewydolność płuc,
 • ciężka niewydolność serca,
 • ciężka niewydolność nerek.,
 • opryszczka,
 • hemofilia,
 • wirusowa infekcja skóry,
 • nowotwór.

Jak długo trwa kuracja?

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów:

 • redukcja cellulitu 1 zabieg na 7-10 dni (ok.8 zabiegów),
 • redukcja tkanki tłuszczowej 1- 2 zabiegi tygodniowo (ok.12 zabiegów) – często jako uzupełnienie zabiegu wykonanego Aqualyxem,
 • redukcja zmarszczek, rewitalizacja, cienie pod oczami od 1 zabieg na 10 dni (ok. 6 zabiegów),
 • redukcja rozstępów 1 zabieg na 7-10 dni (ok.10 zabiegów),
 • leczenie egzemy 1 zabieg na ok.14 dni (ok. 10 zabiegów),
 • bóle reumatyczne, bóle stawów, przykurcze 1 zabieg na 14 dni (ok.10 zabiegów),
 • zimne ręce, stopy, opuchlizna 1 zabieg na 14 dni (ok.10 zabiegów).

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od miejsca, w jakim jest wykonywany. Jako przykład można wskazać redukcję zmarszczek wokół oczu – zabieg będzie trwał kilka minut, natomiast o wiele więcej czasu potrzeba na usunięcie tkanki tłuszczowej z brzucha.

Karboksyterapia to jedna z domen naszej kliniki J&J ART DERMA CLINIC Rzeszów. Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram