tel668 895 894

fbinstagram

zakl medycyna estetyczna

Kolagen

Choć medycyna estetyczna rozwija się bardzo dynamicznie, nie ma recepty na zatrzymanie procesów starzenia skóry. Można natomiast z nimi walczyć i redukować widoczne zmiany. Kolagen naturalny jest substancją występującą w naszym organizmie. W skórze dominującą formą jest kolagen typu I który jest jej włóknistą podporą oraz kolagen typu III, który odpowiada m. in. za sprężystość skóry. Wraz z upływem czasu dochodzi do zachwiania równowagi, przez co więcej kolagenu naturalnie obumiera niż organizm jest w stanie wyprodukować. Struktura skóry jest osłabiona, traci ona właściwy poziom nawilżenia oraz jędrność. Niestety nie możemy zahamować tych procesów, jednak dzięki terapii kolagenowej jesteśmy w stanie znacząco je spowolnić, a także poprawić kondycję skóry oraz przywrócić jej gęstość i sprężystość.

Utrata kolagenu, a procesy starzenia się skóry

Zmniejszenie ilości kolagenu ma miejsce już około 26 roku życia, wiele jednak zależy od indywidualnych predyspozycji, a także czynników zewnętrznych, takich jak narażenie na stres, intensywny wysiłek fizyczny oraz choroby. W momencie, gdy więcej komórek kolagenu obumiera, niż jest produkowanych, a także wpływ wolnych rodników, promieniowania słonecznego, powoduje, że skóra zaczyna się starzeć. Dochodzi do utraty jędrności, pojawienia się pierwszych zmarszczek, cellulitu, rozstępów. Utrata kolagenu ma również wpływ na kondycję włosów – stają się osłabione i łamliwe, wypadają. Czy możliwe jest zatrzymanie procesów starzenia skóry? Niestety nie da się całkowicie ich zatrzymać, można jednak opóźnić lub zniwelować ich skutki, dzięki dostarczaniu dodatkowej ilości kolagenu. Często jednak działanie miejscowe poprzez krem, żel, kosmetyki oraz inne produkty nie wystarcza. Widoczne efekty można uzyskać po wykonaniu zabiegu z użyciem preparatu kolagenowego.

Zabieg z preparatem kolagenowym

Preparat kolagenowy Nithya jest silnym biostymulatorem, który uaktywnia naturalne procesy regeneracyjne skóry. Oprócz terapii przeciwstarzeniowej produkt ten stosujemy także w leczeniu blizn atroficznych, potrądzikowych, przerostowych, pooparzeniowych. Jest to wysoce oczyszczony produkt, podawany za pomocą iniekcji w głębokie warstwy skóry właściwej. Pozbawiony jest zakończeń telopeptydowych, co wpływa na bezpieczeństwo jego stosowania. Preparat wpływa na wzrost i proliferację fibroblastów oraz produkcję nowego kolagenu. Stymuluje również tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Dostarczenie skórze kolagenu typu I w preparacie Nithia uzupełnia jego niedobór oraz stymuluje ją do produkcji kolagenu typu III.

Zabiegi mogą być wykonywane praktycznie na skórze każdej okolicy ciała - twarzy, szyi, dekolcie, grzbiecie rąk a także innych części ciała - w zależności od potrzeb.

Po wykonaniu zabiegu skóra może być lekko opuchnięta, zaczerwieniona, a także swędząca. Zmiany mogą utrzymywać się nawet przez około 7 dni.

Wskazania do zabiegu:

 • terapia przeciwstarzeniowa,
 • fotouszkodzenia skóry,
 • nadmierna wiotkość skóry,
 • blizny atroficzne,
 • blizny potrądzikowe,
 • blizny  pooparzeniowe,
 • blizny przerostowe,
 • nierównomierny koloryt skóry.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • aktywne stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
 • nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • choroby nowotworowe,
 • skłonność do tworzenia blizn przerosłych i keloidów.

Efekty zabiegu  

Rezultatem zabiegu jest przede wszystkim poprawa kondycji skóry, która staje się jędrna, elastyczna, sprężysta, a zmarszczki są zredukowane. Dochodzi do zniwelowania skutków starzenia się skóry, która odzyskuje swój blask. Dzięki terapii możliwa jest znaczna, widoczna redukcja blizn oraz odbudowa ubytków skórnych.

Już po pierwszym zabiegu widoczne będzie jego działanie, jednak aby uzyskać najlepsze rezultaty należy wykonać serię 3 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni. Procedura praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez kilka lat.

Rzuć wyzwanie procesom starzenia, podejmij z nami J&J ART DERMA CLINIC Rzeszów walkę o piękny i atrakcyjny wygląd.

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram