tel668 895 894

fbinstagram

zakl medycyna estetyczna

Krioloipoliza

Kriolipoliza to zabieg, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Wiele osób marzy o atrakcyjnej sylwetce. Osiągnięcie wymiernych, widocznych efektów wyłącznie ćwiczeniami oraz dietą często jest bardzo trudne, wymaga systematyczności oraz cierpliwości. Wiąże się to z dużymi wyrzeczeniami, trudnymi wyborami. Na rezultaty trzeba czekać nawet latami. Dużo zależy od indywidualnych predyspozycji oraz włożonej pracy. Z pomocą osobom zdeterminowanym przychodzi medycyna estetyczna. Kriolipoliza to zabieg nieinwazyjny, który polega na zamrażaniu tłuszczu. Metoda ta opracowana została przez specjalistów z USA. Obecnie uznawana jest za jeden ze skuteczniejszych sposobów walki z otyłością. W uproszczeniu polega na zamrożeniu komórek tłuszczowych, które później w wyniku procesów zachodzących w organizmie są wydalane. Najważniejszym rezultatem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej, dochodzi do wymodelowania sylwetki, zmniejszenia cellulitu oraz uelastycznienia skóry.

Nowoczesna metoda odchudzania

Kriolipoliza polega na zamrożeniu wybranych komórek tłuszczowych, co w efekcie prowadzi do ich rozpadu. Po zabiegu obumarła tkanka zostaje wydalona w normalnym procesie metabolicznym. Warto dodać, że zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla innych narządów oraz naczyń krwionośnych, ponieważ nie reagują one na niskie temperatury. Natomiast komórki tłuszczowe znajdujące się w tzw. tkance podskórnej składają się nasyconych kwasów tłuszczowych, które z kolei nie są odporne na niskie temperatury, giną już w temperaturze około 5 st. C.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Zabieg może być przeprowadzony na wybranych partiach ciała, m.in. w obrębie ud, łydek, brzucha, pośladków, karku, ramion. Polega na przyłożeniu aplikatora do partii ciała, komora z płytką chłodzącą zasysa fałdę skóry razem tkanką tłuszczową. To właśnie w tym momencie dochodzi do pobrania ciepła. Komórki tłuszczowe zaczynają obumierać, a następnie rozpuszczają się. Cały proces trwa kilka tygodni – od dwóch do sześciu.

Kriolipoliza jest bezpieczna i mało bolesna. Mogą jednak pojawić się pewne skutki uboczne, takie jak opuchlizna, zaczerwienienia oraz siniaki.

W zależności od stopnia otyłości temperatura aplikatora może wynosić:

 • od 5 do 0 st. C – w przypadku osób o normalnej budowie oraz przy niewielkiej otyłości,
 • od 0 do – 5 st. C – w przypadku osób średnio otyłych,
 • od -5 do -10 st. C – w przypadku osób bardzo otyłych.

W efekcie dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej o około 30-40%. Pierwsze efekty widoczne są dość szybko, natomiast na pełne rezultaty trzeba poczekać nawet cztery miesiące. Wiele jednak zależy od indywidualnych predyspozycji, przede wszystkim pracy wątroby. Z rezultatów można będzie cieszyć się dopiero po zakończeniu procesu metabolizacji obumarłych komórek tłuszczowych. Trwa on około miesiąca, natomiast u niektórych osób okres ten może być dłuższy.

Wśród rezultatów zabiegu poza redukcją tkanki tłuszczowej należy wyróżnić także wymodelowanie sylwetki, skóra stanie się bardziej elastyczna, a cellulit zmniejszony.

Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności, jednak należy przez około tydzień ograniczyć aktywność fizyczną. Dla wzmocnienia efektu warto pić co najmniej półtora litra wody przez około dwa miesiące po przeprowadzeniu kriolipolizy.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Wykonanie zabiegu jest polecane osobom, które pragną zredukować tkankę tłuszczową z małych partii ciała. Metoda działa najskuteczniej na brzuchu, udach oraz twarzy. Zabieg przeprowadzany jest w kilku sesjach – w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi oraz wielkości depozytów tłuszczowych.

W zasadzie nie występują ograniczenia wiekowe do przeprowadzenia zabiegu. Można go stosować zarówno o osób, które chcą jedynie wymodelować sylwetkę, jak i pragnących osiągnąć bardziej widoczne efekty.

Przeciwwskazania

Choć kriolipoliza jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, wykonywanym bez użycia skalpela wyróżnić można kilka przeciwwskazań do jej przeprowadzenia:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroba Raynauda, krioglobulinemia, hipoproteinemia,
 • zaburzenia pracy nerek,
 • zaburzenia pracy wątroby,
 • miejscowe stany zapalne,
 • otwarte rany,
 • cukrzyca,
 • padaczka,
 • rozrusznik lub inne wszczepione urządzenie medyczne.

Kriolipoliza a liposukcja

Jedną z najpopularniejszych metod odchudzania jest liposukcja – operacja polegająca na wycięciu tkanki tłuszczowej. Natomiast kriolipoliza to bezpieczny, nieinwazyjny zabieg, przeprowadzany zewnętrznym urządzeniem. Zaletą kriolipolizy jest brak konieczności specjalnego przygotowania do zabiegu, a po jego przeprowadzeniu w zasadzie od razu można powrócić do pełnej sprawności i codziennych obowiązków. Należy jednak mieć na względzie, że zamrażanie stanowi duże obciążenie dla wątroby, dlatego też przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest występowanie zaburzeń pracy wątroby.

Pragniesz pozbyć się zbędnych kilogramów, wymodelować sylwetkę oraz czuć się pięknie i atrakcyjnie? Z nami J&J ART DERMA CLINIC Rzeszów to możliwe.

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 10:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram