tel668 895 894

fbinstagram

zakl medycyna estetyczna

Kwas hialuronowy (wypełniacze)

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w naszym organizmie. Wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Niestety wraz z upływem lat ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje, a co za tym idzie skóra staje się mniej nawilżona. Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej przeprowadzanych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest powiększanie ust, choć wykorzystanie właściwości tej substancji w medycynie estetycznej jest bardzo szerokie, umożliwia wypełnianie zmarszczek.

Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy słusznie nazywany jest eliksirem młodości. W organizmie człowieka występuje naturalnie w postaci soli sodowej. Podstawową funkcją kwasu jest wiązanie wody. Wraz z kolagenem stanowi główny składnik skóry. Zmniejszenie jego ilości prowadzi do degradacji tkanek, dlatego tak ważne jest dostarczanie go w zewnętrznej formie.

W kosmetyce kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kremów oraz preparatów. Jego właściwości wykorzystuje medycyna estetyczna, a zabiegi typu anti-aging cieszą się bardzo dużą popularnością. Kwas hialuronowy wspomaga także proces gojenia się ran, oparzeń, a także wrzodów skóry. Możliwe jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, modelowanie ust, powiększanie ust oraz w pewnym sensie modelowanie twarzy. Na marginesie warto dodać, że działanie kremów i preparatów stosowanych miejscowo jest o wiele mniej widoczne, niż ma to miejsce w przypadku zabiegów medycyny estetycznej. Koszt wykonania zabiegu w dużej mierze zależy od ilości wykorzystanego preparatu. Wyróżnić można kilka miejsc, w których może nastąpić iniekcja kwasu hialuronowego.  

Kwas hialuronowy w walce ze zmarszczkami

Wraz z wiekiem ilość oraz jakość kwasu hialuronowego maleje, co prowadzi do zwiotczenia skóry oraz pojawienia się zmarszczek. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego stymulują skórę do produkcji fibroblastów, a co za tym idzie do tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Preparaty z kwasem hialuronowym mogą być uzupełnieniem zabiegów z toksyną botulinową.

Usieciowany kwas hialuronowy stosuje się do:

 • wypełnianie bruzdy nosowo-wargowe,
 • modelowania kształtu twarzy,
 • uwydatniania policzków,
 • uwydatnienia brody,
 • likwidacji cieni pod oczami,
 • redukcji zmarszczek okolicy ust i oczu,
 • redukcji zmarszczek czoła.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wśród jego efektów należy wyróżnić wypełnienie, nawilżenie oraz nadanie pożądanego kształtu ustom, które stają się jędrne, ponętne i sprężyste. Należy jednak zauważyć, że mimo używania popularnie terminu powiększanie ust, w rzeczywistości zabieg ma na celu wymodelowanie ust, gdy są asymetryczne, zbyt wąskie oraz gdy utraciły swój blask w związku z procesem starzenia, w wyniku którego opadły kąciki ust, pojawiły się zmarszczki, napięcie skóry zmniejszyło się i doszło do zaniku czerwieni wargowej. W zależności od oczekiwanych efektów – wymodelowania bądź powiększania ust wykorzystywana jest różna ilość substancji.

Przebieg zabiegu

Kwas hialuronowy, a właściwie preparat zwierający tę substancję w składzie, wprowadza się do skóry cienką igłą. Aby zwiększyć komfort pacjenta skórę przed zabiegiem można znieczulić kremem lub maścią. Jednak obecnie większość preparatów zawiera lidokainę - substancję znieczulającą, więc dodatkowe znieczulenie zazwyczaj nie jest potrzebne. Tak więc zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Sam zabieg trwa około 30 minut, efekt jest widoczny natychmiast i utrzymuje się średnio od 9 do 12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji). Wtedy korekcję zmarszczek lub powiększanie ust można powtórzyć. Ekspozycja na silne nasłonecznienie lub solarium oraz na wysoką temperaturę (sauna) powoduje szybszy rozkład kwasu hialuronowego. W miejscu podania preparatu może być wyczuwalne zgrubienie utrzymujące się kilka tygodni.

Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienie, obrzęk, ból, objawy ustępują samoistnie po ok. 72h, a krwiaki, zasinienia po wkłuciach, mogą utrzymywać się do kilku dni, powinny ustąpić samoistnie. Kwas hialuronowy raczej nie powoduje reakcji alergicznych. Można bezpiecznie go stosować. Natomiast w przypadku pojawienia się objawów uczulenia – należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:

 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub lignocainę,
 • ostre reakcje alergiczne,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • stany zapalne skóry w miejscu planowanej iniekcji, opryszczka,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • ciąża i karmienie piersią.

Skuteczność zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja o wyjątkowych właściwościach. Po iniekcji efekty widoczne są niemal natychmiastowo. Uzyskane rezultaty utrzymują się jednak przez określony czas, dlatego zabieg ten należy powtarzać. Warto dodać, że kwas hialuronowy jest skuteczną metodą odmładzania, doskonale maskuje efekty starzenia się.

Nie da się zaprzeczyć, że kwas hialuronowy to wyjątkowa substancja, prawdziwy eliksir młodości. Wyglądaj zawsze pięknie, młodo i atrakcyjnie. Z nami J&J ART DERMA CLINIC Rzeszów to możliwe.

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram