tel668 895 894

fbinstagram

zakl medycyna estetyczna

Laser CO2

Piękno jest pojęciem względnym. Wiele osób pragnie mieć nieskazitelną skórę. Zmiany pojawiające się na skórze nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale często są również przyczyną kompleksów. Medycyna estetyczna proponuje wiele zabiegów umożliwiających usunięcie niedoskonałości. Laser frakcyjny - laser co2 jest jednym z najpopularniejszych laserów wykorzystywanych do wykonania zabiegów medycyny estetycznej. Światło lasera frakcyjnego co2 jest bardzo dobrze pochłaniane przez wodę. W zetknięciu z uwodnioną tkanką dochodzi do jej bezkrwawego odparowania. W zależności od  wielkości i głębokości usuwanej zmiany używamy różnych trybów pracy lasera. Sam zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny, a także skuteczny. Wystarczy kilka chwil, aby pozbyć się niechcianych zmian. Laser co2 to szansa na usuwanie blizn oraz innych zmian skórnych.

Przebieg zabiegu

Do zabiegu nie należy szczególnie przygotowywać się. Znaczącą rolę odgrywa konsultacja przed wykonaniem zabiegu – w jej trakcie specjalista zdecyduje o kwalifikacji pacjenta. Miejsce poddawane odparowaniu znieczulamy wcześniej zastrzykiem podskórnym z lignocainy, sam zabieg jest bezbolesny i trwa od kilku do kilkudziesięciu minut – jest to uzależnione od ilości, wielkości oraz głębokości zmian które chcemy usunąć. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Objawy te powinny ustąpić po upływie kilku dni. Na skórze widoczna jest mała nadżerka, która następnie zamienia się w strupek. Po kilku dniach strupek odpada i uwidacznia różowy naskórek, który z czasem przyjmuje kolor skóry otaczającej. Zmiana może goić się bez pozostawienia blizny lub z pozostawieniem niewielkiego śladu. Po zabiegu obowiązuje fotoprotekcja przez przynajmniej 1 miesiąc. W przypadku zmian wirusowych zabieg może wymagać powtórzenia.

Usuwanie zmian skórnych krok po kroku

 1. Indywidualne parametry trybu działania lasera – specjalista dobierze odpowiedni tryb pracy lasera w zależności od wielkości, a także grubości zmian.
 2. Emisja wiązki światła – wiązka światła z lasera zostanie nakierowana na zmianę. Niewidzialne światło jest pochłaniane przez wodę.
 3. Usuwanie zmiany skórnej – wiązka światła po zetknięciu ze zmianą powoduje jej bezkrwawe odparowanie.
 4. Zamknięcie naczyń – ostatnim etapem zabiegu jest zamknięcie limfatycznych naczyń krwionośnych. W miejscu zmiany po zabiegu pojawi się powierzchniowy strupek.

Zalety zabiegu laserem co2

Zabieg pozwala na całkowite usuwanie blizn, zmian skórnych. Niektóre ze znamion mogą być usunięte już w trakcie pierwszego zabiegu, natomiast w niektórych przypadkach może być konieczne jego powtórzenie. Warto dodać, że w trakcie zabiegu urządzenie nie ma bezpośredniej styczności ze skórą, a zabieg jest bezkrwawy, nieinwazyjny i bezbolesny. Już po upływie kilku tygodni dochodzi do całkowitego zagojenia. Ryzyko wystąpienia powikłań jest niewielkie.

Wskazania do zabiegu:

 • włókniaki twarde i miękkie,
 • brodawki wirusowe (tzw. "kurzajki"),
 • brodawki narządów płciowych,
 • niektóre blizny,
 • inne zmiany skórne (po wcześniejszej ocenie dermatologicznej i dermoskopowej).

Przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadzi konsultację. Istotne znaczenie odgrywa ustalenie rodzaju zmian skórnych. Choć laser co2 jest w pełni bezpieczny, raczej nie powoduje skutków ubocznych, tak wskazana procedura odgrywa bardzo ważną rolę. Przede wszystkim ma na celu ustalenie, czy nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.


Przeciwwskazania:

 • aktywne infekcje w obrębie pola zabiegowego (bakteryjna lub wirusowa, np. opryszczka),
 • skłonność do blizn przerosłych lub keloidów.

Na marginesie warto dodać, że zabieg może być przeprowadzany zarówno u kobiet w ciąży, jak i dzieci. Jest on całkowicie bezpieczny.

 

Laserowe usuwanie włókniaków

Usuwanie włókniaków za pomocą lasera jest jedną z najpopularniejszych metod. Włókniaki są łagodnymi nowotworami o pochodzeniu łącznotkankowym, niezłośliwieją, więc nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Są jednak nieestetycznymi zmianami. Jak rozpoznać włókniaka? Jest to zmiana o niewielkich rozmiarach, sięgających od 1 mm do 1 cm, w kolorze zbliżonym do koloru skóry. Głównie pojawiają się na karku, szyi, w pachwinach, a także na kończynach. Wyróżnić można dwa rodzaje włókniaków – miękkie oraz twarde. Pierwsze z nich to liczne guzki, mogą mieć nieco ciemniejszy odcień niż barwa skóry, mogą pojawić się w różnym wieku, szczególnie u kobiet w podeszłym wieku. Natomiast włókniaki twarde występują raczej pojedynczo i są umiejscowione na kończynach. Czy konieczne jest usuwanie włókniaków? Włókniaki nie są zmianami bolesnymi, ale mogą wywoływać nieprzyjemne uczucie, jeśli zostaną zaczepione o ubrania. Laser co2 bezpieczne i prawie bezbolesne usuwanie włókniaków. Na zmianę skórną nakierowana jest wiązka lasera, dochodzi do koagulacji i odparowania wody. Czy każdy włókniak może być usunięty? Tak, jednak konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który ustali charakter powstałej zmiany. Niestety włókniaki mają tendencję do odrastania.

Pragniesz pozbyć się nieestetycznych zmian skórnych? Nie czekaj i zgłoś się do nas J&J ART DERMA CLINIC Rzeszów! Rozwiążemy Twój problem bez użycia skalpela.

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram