tel668 895 894

fbinstagram

zakl medycyna estetyczna

Laser q-switch (usuwanie tatuaży)

Tatuaże powstają w wyniku śródskórnych wstrzyknięć nierozpuszczalnych cząstek barwnika, które nie mogą być wyeliminowane przez układ odpornościowy i ulegają otorbieniu.
Za pomocą lasera Q-switched możemy skutecznie usunąć tatuaże. W trakcie zabiegu działamy wyłącznie na barwnik, nie uszkadzając skóry otaczającej. Pod wpływem niezwykle krótkich, wysokoenergetycznych impulsów pigment oraz komórki w których on się znajduje ulegają rozbiciu i w efekcie usuwane są z organizmu.

zabieg

Aby całkowicie usunąć amatorski tatuaż należy wykonać średnio 4-5 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, które zwykle cechuje duża gęstość i silne pigmenty wymagają ok. 6-8 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być 6-8 tygodniowa przerwa podczas której rozbite cząstki barwnika są wchłaniane przez organizm, co manifestuje się stopniowym rozjaśnianiem tatuażu.
Czas trwania zabiegu uzależniony jest od rozmiaru tatuażu i może wynosić od 5 do 60 minut.

 

Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią
  • świeża opalenizna
  • skłonność do blizn przerosłych i keloidów
  • choroby tkanki łącznej
  • przyjmowanie leków światłouczulających


W miejscu zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, pęcherzyki oraz zmiany w teksturze skóry. Objawy te są czasowe. Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn.

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram