tel668 895 894

fbinstagram

zakl medycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa

Utrata elastyczności oraz jędrności skóry powoduje, że wygląda ona na zmęczoną. Nie da się zaprzeczyć, że eliksir młodości umożliwiający całkowite zatrzymanie procesu starzenia nie został i prawdopodobnie nigdy nie zostanie odkryty. Możliwe jest jednak podjęcie nierównej walki z upływającym czasem. Estetyczna medycyna oferuje różne zabiegi, dzięki którym można zniwelować oznaki starzenia, aby były mniej widoczne. Zabiegi mezoterapii igłowej polega na dostarczaniu skórze substancji aktywnych w formie koktajli, zawierających mieszaninę substancji rewitalizujących za pomocą zastrzyków śródskórnych w miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt, pośladki, uda, brzuch czy owłosiona skóra głowy. Metoda ta umożliwia wprowadzenie w głąb skóry substancji aktywnych, a zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny. Najważniejsze rezultaty zabiegu to widoczne odmłodzenie skóry, regeneracja, a także redukcja cellulitu oraz rozstępów. Efekty są widoczne bardzo szybko, ponieważ iniekcja umożliwia podanie składników aktywnych bezpośrednio do wybranych miejsc.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem nie należy przyjmować leków, które obniżają krzepliwość krwi oraz aspiryny. Warto stosować maść zawierającą witaminę K. Natomiast na konsultacji przed wykonaniem zabiegu specjalista udzieli wszelkich informacji dotyczących postępowania zarówno przed zabiegiem, jak i po zabiegu. Ustali także, czy nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu, sprecyzuje, jakie są oczekiwania pacjenta oraz wskaże możliwe do osiągnięcia efekty. Powierzchnia poddawana zabiegowi zazwyczaj znieczulana jest kremem przez kilkadziesiąt minut. Podczas zabiegu skóra otrzymuje składniki niezbędne do nawilżenia oraz odmłodzenia. Dzięki substancjom zawartym w koktajlach dochodzi do stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia i metabolizmu komórek oraz odżywienia i ujędrnienia skóry oraz w przypadku skóry głowy zahamowania procesu wypadania włosów i wspomaganie ich odrostu.

Różnica widoczna jest już po pierwszym zabiegu, jednak aby uzyskać optymalne efekty należy wykonać serię zabiegów w określonych odstępach czasowych. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej pomaga zachować młody wygląd i chroni przed starzeniem się skóry.

Sam moment nakłuwania nie należy do przyjemnych i powoduje wyraźny dyskomfort. Odstępy między nakłuciami wynoszą od około 5 do 10 mm.

Choć mezoterapia igłowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, może powodować wystąpienie pewnych skutków ubocznych. Wśród nich należy wyróżnić siniaki, krwiaki, obrzęk, opuchliznę, a także reakcję alergiczną.

Po wykonaniu zabiegu należy zrezygnować z wykonywania makijażu (najlepiej do momentu ustąpienia skutków niepożądanych), przez dwa dni nie korzystać z sauny, kąpieli parowych oraz nie opalać się.

Wskazania do mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to skuteczny sposób walki z różnymi niedoskonałościami skóry. Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu wyróżnić należy wiotkość skóry, utratę elastyczności, jędrności, pojawienie się zmarszczek, a także wokół oczu w przypadku cieni pod oczami, przebarwień, cellulitu, łojotoku, wypadanie włosów. Zabieg warto wykonać w przypadku uszkodzeń posłonecznych oraz blizn pourazowych, potrądzikowych. Mezoterapia igłowa może być przeprowadzana na wybranej partii ciała, zarówno twarzy szyi, dekolcie, ud, skóry głowy, ramion.

Efekty zabiegu

Redukcja oznak starzenia – to jeden z najważniejszych efektów mezoterapii igłowej. Skóra staje się elastyczna, napięta, rozjaśniona i odmłodzona. Dochodzi do stymulacji komórek, które zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe. Pełne efekty będą jednak widoczne po wykonaniu serii zabiegów. Przede wszystkim naskórek zostanie pogrubiony, zmarszczki oraz zasinienia pod oczami zredukowane. W przypadku iniekcji preparatu w skórę głowy rezultatem jest zahamowanie wypadania włosów, a także stymulacja ich odrostu.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, którego efekty widoczne są już chwilę po iniekcji. Jednak w celu uzyskania oczekiwanych rezultatów konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów – od 3 do 6. Odstępy czasowe powinny wynosić około dwóch tygodni. Znaczne dłuższe utrzymanie efektów zabiegów jest możliwe dzięki wykonywaniu zabiegów podtrzymujących, raz na kilka miesięcy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • ciąża i karmienie piersią,
  • cukrzyca,
  • opryszczka,
  • stany zapalne skóry, infekcje,
  • uczulenie na składniki znajdujące we wstrzykiwanym preparacie.

Usuwanie cellulitu

Mezoterapia igłowa to także skuteczny sposób na walkę z cellulitem. W miejscu występowania cellulitu, do podskórnej tkanki tłuszczowej podawane są substancje lecznicze. Należy zauważyć, że w porównaniu z tradycyjną mezoterapią, preparat jest wstrzykiwany głębiej. Dochodzi do poprawy wyglądu skóry, która staje się jędrniejsza i gładsza. Konieczne jest wykonanie cyklu zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych, zalecane jest także wykonywanie zabiegów podtrzymujących uzyskane efekty.

Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?

Przed przeprowadzeniem zabiegu wiele osób zastanawia się, czy jego wykonanie jest bezpieczne oraz jakie niesie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Mezoterapia igłowa należy do grupy bezpiecznych zabiegów, choć istnieje pewne ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, które jest niwelowane poprzez przeprowadzenie konsultacji przed zabiegiem.

Łączenie mezoterapii igłowej z innymi zabiegami

Obecnie medycyna estetyczna umożliwia łączenie różnych zabiegów, co z kolei przyczynia się do spotęgowania osiągniętego efektu. Mezoterapia igłowa najczęściej łączona jest z peelingami chemicznymi, masażem próżniowym czy mikrodermabrazją. Uzyskane efekty nie tylko są wzmocnione, ale również ułatwiona jest penetracja wstrzykniętego preparatu. Dzięki tak wszechstronnemu działania nawet najbardziej wymagający pacjenci są zadowoleni z zabiegu.

 

Mezoterapia igłowa to szansa na odzyskanie blasku oraz sprężystości skóry. Zachęcamy do kontaktu z nami J&J ART DERMA CLINIC Rzeszów!

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram