tel668 895 894

fbinstagram

zakl medycyna estetyczna

Peelingi medyczne

Blizny potrądzikowe, przebarwienia, drobne zmarszczki, plamy nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale również dodają lat. Jednym ze sposobów na skuteczną walkę z niedoskonałościami jest zastosowanie peelingów chemicznych, które złuszczają naskórek oraz głębsze warstwy skóry. Poziom złuszczenia zależy od rodzaju zaaplikowanego preparatu na skórę – substancji chemicznej o określonym stężeniu. Najważniejsze efekty zabiegu to poprawa elastyczności skóry oraz usunięcie niedoskonałości, dzięki czemu skóra zyskuje młody, świeży wygląd. Peelingi to także pewnego rodzaju profilaktyka przeciwstarzeniowa dla skóry, dlatego warto stosować je regularnie.

Jak przebiega zabieg?

Peeling polega na nałożeniu na skórę preparatu składającego się z mieszaniny związków chemicznych o określonym stężeniu w celu wywołania kontrolowanego jej złuszczenia na wybranym poziomie.

Wyróżnić można kilka rodzajów peelingów ze względu na głębokość działania:

 • działające w obrębie naskórka peelingi powierzchniowe,
 • działające w obrębie naskórka i górnej warstwy skóry peelingi średnio-głębokie,
 • działające w obrębie głębszych warstw skóry peelingi głębokie.

Choć peelingi kojarzą się głównie z jednym ze sposobów na leczenie trądziku, usuwanie blizn potrądzikowych, jest to zabieg medycyny estetycznej o znacznie szerszym spektrum działania, który umożliwia nie tylko usuwanie blizn, ale także usuwanie zmarszczek oraz usuwanie przebarwień.

Efektem peelingu jest wyraźne odmłodzenie, regeneracja oraz wygładzenie skóry, a także poprawa elastyczności. Zabieg ten stymuluje syntezę białek m.in. kolagenu.

Dzięki peelingowi blizny potrądzikowe to nie problem, usuwanie blizn potrądzikowych jeszcze nigdy nie było tak proste.

W zależności od rodzaju wybranego peelingu i głębokości działania złuszczenie pojawia się w około trzecim dniu po zabiegu. Etap ten trwa od 2 do 7 dni.

Należy dodać, że wśród peelingów, jako jeden z najmocniej działających, wyróżniany jest peeling fenolowy. Ze względu głębokie złuszczenie, które powoduje, może być wykonany maksymalnie dwa razy w życiu. Stosowany jest w celu usunięcia głębokich blizn potrądzikowych oraz oznak fotostarzenia skóry.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Peelingi wykonuje się w seriach np. 4-6-12. Odstępy czasowe zależne są od rodzaju wybranego peelingu. Najczęściej wynoszą kilka tygodni, jednak w przypadku silnie działających peelingów, okres ten może być wydłużony nawet do kilku miesięcy. Należy dodać, że regularne wykonywanie peelingów to recepta na spowolnienie procesu starzenia, dlatego warto je powtarzać.

Wskazania do wykonania peelingu

Wśród wskazań należy wyróżnić:

 • trądzik,
 • przebarwienia,
 • zmarszczki,
 • utrata jędrności, zmatowienie, zmęczenie, przesuszenie skóry,
 • fotostarzenie,
 • problemy łojotokowe.

Przeciwwskazania do wykonania peelingu

Choć peeling jest nieinwazyjnym zabiegiem, można wyróżnić kilka przeciwwskazań do jego przeprowadzenia:

 • czynne infekcje ogólne, miejscowe,
 • stany zapalne, podrażnienie skóry, aktywne infekcje np. opryszczka,
 • ciąża, karmienie piersią,
 • fototerapia,
 • stosowanie niektórych antybiotyków, retinoidów, leków diuretycznych,
 • przerwanie ciągłości naskórka.

Zalecenia po wykonaniu zabiegu

Czy peeling jest bezpieczny? To zabieg, który ma wywołać kontrolowane działanie, istotne jednak jest stosowanie się do zaleceń specjalisty. Najważniejszym zaleceniem po wykonaniu peelingu jest fotoprotekcja. Nie należy również używać kosmetyków z kwasami. Niestosowanie się do zaleceń po wykonaniu zabiegu, a także zaburzenia hormonalne, przyjmowanie określonych leków, promienie UV mogą być przyczyną powstania przebarwień po wykonanym zabiegu. Bezpośrednio po wykonaniu peelingu można wrócić do codziennych zajęć, wyjątkiem jest peeling fenolowy, który wymaga wyłączenia z codziennych zajęć przez około 6 dni.

W klinice J&J Art Derma Clinic Rzeszów pomożemy Ci pozbyć się niedoskonałości. Nasz specjalista doradzi najkorzystniejsze zabiegi, dzięki którym możliwe będzie osiągnięcie zamierzonych efektów.

J&J Art Derma Clinic Sp. z o.o.

Powstańców Wielkopolskich 2
35-611 Rzeszów

telefon: 668 895 894
e-mail: kontakt@artdermaclinic.pl

Pn – Pt: 8:00 – 20:00
Sobota: 9:00 – 14:00

Social media:

fbinstagram