artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

jesienne stylizacje
Moda

Jesienne stylizacje – modnie na co dzień i nie tylko

Jesień to czas, kiedy tęsknimy nieco za urokami odchodzącego lata. Jednocześnie, trudno nie docenić feerii barw, jakie otaczają nas na zewnątrz. Kolorowe liście i wciąż zazieleniona trawa wywołują zachwyt i nie ma w tym nic dziwnego – poznaj inspiracje na jesienne stylizacje.

Co króluje jesienią?

jesienne stylizacje

Choć jesień z pewnością zachwyca ilością barw, temperatury w październiku czy listopadzie dalekie są od tak wysokich jak to miało miejsce latem. W związku z tym także kreacje powinny być dopasowane do aury, a co za tym idzie – jesienne stylizacje zakrywają zdecydowanie więcej w porównaniu do tych z najcieplejszych miesięcy roku.

Nie oznacza to jednak, że stylizacje jesienne muszą prezentować się nieestetycznie. Wręcz przeciwnie: udowadniamy, że zarówno panie, jak i panowie mogą prezentować się doskonale bez względu na to, ile stopni wskazuje słupek termometru!

Stylizacja jesienna do szkoły

Wybierasz się do szkoły i poszukujesz pomysłu na jesienną stylizację? Nałóż spodnie o wąskim kroju, a do tego podkoszulkę i denimową bluzę. W końcu klasyka nie może prezentować się źle, prawda? Jeansowa kurtka nie tylko zapewni Ci doskonały wygląd, ale również zadba o to, by niska temperatura otoczenia nie sprawiła, że się zaziębisz.

Męska stylizacja jesienna do szkoły? Nic prostszego. Wybierz proste spodnie materiałowe lub jeansowe, a do tego dobierz krótki golf. Jeśli dzień jest dość ciepły, nałóż koszulkę polo, a na to – koszulę. To eleganckie, ale jednocześnie niezobowiązujące zestawienie zachwyci każdego, kto Cię w nim zobaczy!

Jesienne stylizacje do pracy

Stylizacje jesień do pracy to wiele możliwości. Wybierz cieplejszą spódnicę z wełenki, a do tego dobierz prostą koszulę lub bluzkę. Jeśli na dworze jest wyjątkowo chłodno – cienkie rajstopy zastąp nieco grubszymi – tak, by uchronić się przed chłodem na zewnątrz. Jeżeli jednak wolisz nałożyć spodnie – nałóż na przykład stylowe spodnie w kratę. Zobacz także: https://artdermaclinic.pl/odpowiedni-ubior-do-szkoly/

Jesienne stylizacje męskie do pracy to możliwość zaprezentowania się w niebanalnym, ale stylowym wydaniu. Połącz prosty sweter bez wzorów z chinosami. Do tego możesz dołożyć obuwie sportowe lub postawić na nieco bardziej elegancki krój. Wszystko zależy od Twoich preferencji w tym zakresie. Jeżeli dzień jest dość ciepły, pod sweter możesz założyć prosty t-shirt. W takiej sytuacji zawsze możesz zdjąć wierzchnią warstwę odzieży i cieszyć się doskonałym wyglądem bez względu na pogodę.

Stylizacja na jesień na randkę i imprezę

stylizacje na jesień

Niektóre sytuacje wymagają nieco bardziej nieformalnego stroju i w pełni to respektujemy. Jak tworzyć stylizacje jesienne, by nie zmarznąć, a jednocześnie wyglądać doskonale? Postaw na nieco cieplejsze ubrania, które jednocześnie zapewnią Ci spojrzenia wszystkich osób dookoła. Przykład? Cieplejsza mini, do tego grube rajstopy w sweterkowy splot i długie do kolan kozaki. W połączeniu z koszulą lub bluzką – uzyskujesz stylizację, która zachwyci zarówno osobę (osoby) przebywające z Tobą na imprezie czy randce, jak i osób z otoczenia.

Panowie mają zdecydowanie łatwiejsze zadanie w porównaniu do pań. Proste spodnie (np. chinosy lub innego rodzaju materiałowy model), a do tego elegancka koszula i (opcjonalnie) marynarka to strój, którego pozazdroszczą Ci pozostali uczestnicy imprezy. W ten sposób możesz czuć się dobrze, zachować odpowiednią ciepłotę ciała, a przy tym prezentować się doskonale bez względu na okazję.

Pamiętaj, że jesienne stylizacje to przede wszystkim ciepło

Dobierając wszelkiego rodzaju stylizacje na jesienne miesiące, weź pod uwagę, że największe znaczenie ma to, by zachować ciepło. Temperatura na zewnątrz potrafi negatywnie zaskakiwać, zwłaszcza gdy patrzy się na piękne słońce spoglądające z góry na przechodniów. Zawsze sprawdzaj, ile dokładnie stopni jest na zewnątrz, a także bierz pod uwagę, czy w miejscu, do którego się udajesz znajduje się jakakolwiek forma ogrzewania. Przykładowo, na próżno oczekiwać efektywnych metod podnoszenia temperatury na imprezach plenerowych, ale w pracy można spodziewać się ogrzewania, a także ciepła, jakie zapewniają ściany budynku.

W razie wątpliwości, wybierz stylizację na tzw. „cebulkę”, ubierając się w kilka warstw odzieży, które w razie konieczności możesz zdjąć.