artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

typy urody test
Lifestyle Moda Uroda Zakupy

Jak sprawdzić, jaką porą roku się jest?

Obecnie można wyróżnić kilka typów kobiecej urody. Wśród nich można przede wszystkim wymienić takie typy jak wiosna, lato, jesień oraz zima. Dzięki odpowiedniej analizie kolorystycznej z powodzeniem można określić swój typ, a także się do niego w odpowiedni sposób dostosować. Podział na typy urody test bez wątpienia ułatwi każdej kobiecie dobór odpowiedniego makijażu, a także stroju do noszenia na co dzień, w którym będzie się idealnie prezentować. Jaką porą roku jesteś?

Wiosna

Typ urody wiosna przede wszystkim charakteryzuje się bardzo delikatną karnacją, a jej skóra stosunkowo szybko się opala. Włosy kobiet w tym typie zazwyczaj są bardzo różnorodne. Może to być zarówno blond, jak i brąz. Kobieta wiosna może mieć dowolną barwę oczu. Wśród najbardziej polecanych kolorów dla tego typu urody można wyróżnić przede wszystkim barwy bardzo stonowane, takie jak jasny brąz, kremowa biel czy też oliwkowy. Makijaż powinien być lekki i może być z powodzeniem wykonywany pastelowymi odcieniami kosmetyków.

Warto zobaczyć: https://artdermaclinic.pl/odpowiedni-ubior-do-szkoly/

typ urody wiosna

Typy urody test – lato

Typy urody test – lato. Cera kobiety, która posiada typ urody lato również charakteryzuje się wyjątkową delikatnością. Jest ona również odpowiednio stonowana. Karnacja lata często jest bardzo jasna, a oczy mają stosunkowo jasne barwy. Włosy najczęściej występują w mysim kolorze. Kobiety, które mają ten typ karnacji podczas komponowania swojej garderoby powinny przede wszystkim unikać barw czarnych, a także przesadnie jaskrawych. Natomiast makijaż powinien być dość delikatny.

Polecamy: https://www.kobieca-strefa.pl/jak-rozpoznac-typ-cery-aby-moc-odpowiednio-o-nia-zadbac/

Jesień

Kobieta jesień ma ciepły i jasny odcień cery, co sprawia, że bardzo dobrze się prezentuje na co dzień. Karnacja może być bardzo zróżnicowana. Wśród niej wymienia się zarówno jasne, jak i ciemne odcienie. Jesień najczęściej ma włosy w odcieniach rudych, a oczy zielone, brązowe lub też piwne. Kobiecie o tym typie najlepiej będą pasowały ubrania w odcieniach brązów, czerwieni, a także rudości. Natomiast makijaż powinien być wykonywany w odcieniach złocistych lub miedzianych i z całą pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

Zima

Wśród różnych typów kobiecej urody można również wymienić zimę. Zazwyczaj ma ona stosunkowo chłodny odcień cery. Jednak jej karnacja może być bardzo zróżnicowana. Jej odcienie wahają się od jasnych do ciemnych. Włosy kobiety zimy zazwyczaj występują w bardzo ciemnych barwach, a często po prostu w kolorze czarnym. Podczas komponowania elementów swojej garderoby kobieta zima powinna przede wszystkim unikać wszelkiego rodzaju ciepłych barw, takich jak na przykład złota.

Typy urody test

Test na typu urody pozwoli na określenie jakie barwy najlepiej do Ciebie pasują. W intrenecie dostępnych jest wiele analiz kolorystycznych – najpopularniejsza z nich to analiza 4 pór roku. Nie wszystkie barwy do siebie pasują – a nasza uroda to zbiór różnych barw. Warto dowiedzieć się które z barw pasują do określonego typu urody. Źle dobrane barwy sprawią że będziesz wyglądać smutno oraz nie świeżo. Jeśli dbanie o wygląd jest u Ciebie ważne warto dowiedzieć się co najbardziej do Ciebie pasuje.