artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

kolagen naturalny
Uroda

Kolagen naturalny – dla urody i zdrowia

Kolagen to substancja naturalnie występująca w organizmie, szczególnie w skórze, kościach i ścięgnach. Dlaczego zatem naukowcy starają się, aby znalazł się on w składzie wielu kosmetyków i leków? Okazuje się, że już po 25. roku życia organizm zaczyna produkować go coraz mniej, co odbija się na wyglądzie skóry i stanie stawów. Konieczne jest zatem jego dostarczanie z innych źródeł.

Zastosowanie kolagenu – uroda

Kolagen korzystnie wpływa na wygląd całego ciała, a szczególne działanie można zaobserwować w przypadku:

  • skóry twarzy – spłyca zmarszczki, wygładza skórę, ujędrnia ją, poprawia jej napięcie i koloryt, zmniejsza przebarwienia, czyli jest idealny dla cery dojrzałej, ale jednocześnie dla młodej – trądzikowej, ponieważ reguluje wydzielanie łoju i normalizuje tłustość skóry, a także wygładza zmiany potrądzikowe
  • skóry ciała – spłyca blizny, rozstępy, ale także pomaga w walce z cellulitem, napina skórę, wygładza i ujędrnia
  • włosów i paznokci – zapobiega łamaniu włosów, wzmacnia je, tak samo działa na paznokcie – uodparnia na łamanie.

W zależności od problemu, na który ma kolagen naturalny zadziałać, znajduje się on w składzie kremów do twarzy, toników, skoncentrowanych esencji, balsamów do ciała, odżywek do włosów czy szamponów.

Aby korzystnie wpłynąć na urodę, warto również dostarczać sobie kolagen wewnętrznie w postaci zawierających go produktów – jego źródłem są: galaretki z nóżek wieprzowych i kurzych łapek, galaretki owocowe.

Zastosowanie kolagenu – zdrowie

Jeżeli chodzi o aspekt zdrowotny, kolagen szczególne korzyści przynosi stawom – wzmacnia chrząstki stawowe, uelastycznia je. Wzmacnia ścięgna, poprawia ich ruchomość, zmniejsza dolegliwości bólowe. Kolagen ma zastosowanie w w przypadku chorób zwyrodnieniowych stawów, ale także w celu zapobiegania im. 

Formy, w jakich można przyjmować kolagen, są bardzo różne – tabletki, proszek do rozpuszczania. Ale co ważne, zwłaszcza w przypadku stawów – jest możliwość dostarczania kolagenu również w formie zastrzyków! Kolagen w takiej formie trafi dokładnie tam, gdzie jest faktycznie potrzebny.

Można by rzec, że kolagen to złoty środek naszych czasów, jest tak wszechstronny, że przynosi nieocenione korzyści zarówno dla urody, jak i dla zdrowia.