artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

korekcja uszu
Uroda

Korekcja uszu – kiedy warto z niej skorzystać?

Zabiegi polegające na korekcji uszu pozwalają na pozbycie się kompleksu związanego z wyglądem tych części ciała. Kiedy prowadzone są one najczęściej? Gdzie można z nich skorzystać?

Na czym polegają zabiegi korekcji uszu?

Otoplastyka, określana również jako korekcja uszu, jest rodzajem operacji plastycznej, która polega na zmianie wyglądu czy położenia uszu. To jedna z najczęściej prowadzonych operacji tego typu, z której korzystają pacjenci w różnym wieku – również dzieci.

W trakcie tego typu zabiegów najczęściej dochodzi do wycięcia konkretnych tkanek oraz do ich odpowiedniego zszycia, co powoduje, że można skorygować wygląd uszu tak, aby odpowiadały one oczekiwaniom pacjenta.

Korekcja uszu – wskazania

1. Odstające uszy

Najczęściej zabieg jak korekcja uszu prowadzony jest wtedy, gdy u pacjenta problemem są odstające uszy. Taki defekt dotyczy wielu osób – kobiet i mężczyzn. Może dojść do niego na skutek czynników genetycznych, lecz również fizycznych, na przykład nieprawidłowego kładzenia w łóżeczku w okresie niemowlęcym.

Zabieg korekcji polega wtedy na odpowiednim nacięciu skóry, jej naciągnięciu oraz na ukształtowaniu chrząstek uszu, by w ten sposób zmniejszyć ich odstawanie. Jest to procedura bardzo skuteczna, która daje trwałe efekty.

2. Niewykształcenie struktur ucha

To dolegliwość genetyczna, która określana jest również jako mikrocja. Polega ona na braku wykształcenia części albo całości małżowin usznych – wówczas określana jest jako anocja. Podczas tego typu procedur dochodzi do odtworzenia wyglądu uszu z wykorzystaniem chrząstek żebrowych.

3. Zawinięcie małżowiny usznej

W tym przypadku dochodzi do podwinięcia się zewnętrznego albo wewnętrznego małżowiny usznej. Za pomocą zabiegu korekcji można wtedy nadać jej inny wygląd.

4. Usunięcie guzka Darwina

Guzkiem Darwina nazywa się rodzaj zgrubienia znajdującego się na małżowinie usznej, która może powodować odstawanie uszu. Usunięcie guzka powoduje, że uszy przybierają inną pozycję.

5. Korekcja po urazach uszu

Warto też wskazać, że korekcja uszu może być wykonana w przypadku urazów uszu, które spowodowały pogorszenie ich estetyki, na przykład po wypadku.

Gdzie wykonać zabieg korekcji uszu?

Zabiegi tego typu są prowadzone przede wszystkim w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej, gdzie pacjenci mogą liczyć na profesjonalną i kompleksową obsługę. W określonych wypadkach można także wykonać korekcję uszu na NFZ.

Najlepiej zdecydować się na zabieg w tych klinikach, które mają duże doświadczenie w prowadzeniu zabiegów jak korekcja uszu, dzięki czemu mogą zaoferować swoim pacjentom obsługę na najwyższym poziomie. W Krakowie kompleksowe usługi w tym zakresie zapewnia chirurg plastyczny Raczkowska.

Więcej informacji dotyczących oferty klinik medycyny estetycznej oraz opinie na ich temat można znaleźć obecnie na ich witrynach internetowych oraz na innych stronach WWW.

Cena zabiegu korekcji uszu – ile kosztuje?

Ceny związane z wykonaniem korekcji uszu najczęściej wynoszą od około 3500 złotych do 6000 złotych w zależności od zakresu zabiegu.

Należy też wskazać, że zabieg może wymagać dodatkowych badań oraz innych procedur, które płatne są osobno, między innymi wykonania badań krwi czy konsultacji medycznych.