artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Medycyna Uroda

Jak usunąć makijaż permanentny brwi? Najlepsze metody

Niestety często zdarza się tak, że wybrany makijaż u kosmetyczki nie jest tym, na co się liczyło i zwyczajnej nie sprawdza się w naszym przypadku. Usunięcie go nie powinno być niczym trudnym, a oznaczać będzie jedynie zwykłą stratę czasu i nieco pieniędzy. Zupełnie inaczej jest jednak z makijażem permanentnym np. brwi. Jego usunięcie jest zdecydowanie trudniejsze, co oczywiście nie oznacza, że jest niemożliwe. Jak usunąć makijaż permanentny brwi?

Najważniejsza jest cierpliwość

Zanim jednak przejdzie się do szukania możliwości usunięcia takiego makijażu, najpierw warto się uzbroić nieco w cierpliwości i po prostu poczekać. Na co dokładnie? Jak może nie każda kobieta wie, taki makijaż musi się w skórze ułożyć, a sama skóra musi przyswoić jego obecność. Pewnie nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że jest to zabieg inwazyjny, co powoduje, że po jego wykonaniu na skórze obecna będzie opuchlizna. Stabilizowanie się barwnika w skórze to nawet cztery tygodnie i przez ten czas wygląd makijażu nieustannie się zmienia. Na początku staje się bardzo wyraźny i ciemny, a może nawet nierówny, lecz przez kolejne dni i tygodnie będzie stawał się taki, jak jego wygląd był zamierzony.

Usuwanie makijażu laserem

Jeśli jednak wygląd makijażu nie przypadnie nam do gustu, nie pozostaje nic innego, jak tylko go usunąć. W jaki sposób można to zrobić? Zdecydowanie najlepiej sięgnąć po metodę laserową. Ta sama metoda wykorzystywana jest w przypadku usuwania tatuaży, na czym to polega? Jest to seria zabiegów, podczas których na miejsce makijażu kierowana jest wiązka lasera, która swoim oddziaływaniem rozbija pigment na małe cząsteczki, które organizm jest w stanie samodzielnie wydalić. Jest to metoda bardzo skuteczna, lecz pamiętać trzeba, że wymaga czasu, ponieważ sesje muszą być rozłożone w dość długim odstępie czasie. Nie można także zapominać o tym, że to sposób dość kosztowny.

Usuwanie makijażu preparatami kosmetycznymi

Jeśli ktoś nie chce korzystać z metody laserowej, to istnieje jeszcze inna, oparta na działaniu specjalnych środków kosmetycznych. Ich głównymi składnikami są środki naturalnego pochodzenia, co powoduje, że są one dość bezpieczne. Mimo jednak wszystko warto przed ich użyciem skonsultować się ze specjalistą.
Jak dokładnie działa taki preparat?. Po jego nałożeniu na skórę dochodzi do jej przekrwienia, a to powoduje, że barwnik jest wypychany na zewnątrz skóry. Skóra w tym czasie będzie przechodziła naturalny proces regeneracji. Korzystanie z tej metody uznawane jest za bardzo bezpieczne oraz skuteczne, co powoduje, że zdecydowanie można ją polecić.