artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Dieta Lifestyle Uroda Zdrowie

Jak schudnąć w 7 dni? Wskazówki, które to ułatwią.

Chcesz schudnąć, aby wejść w swoje ulubione jeansy i często zastanawiasz się jak to osiągnąć bez wielogodzinnych ćwiczeń i głodzenia się.
Podstawą każdego odchudzania się rzeczywiście są ćwiczenia i dieta, ponieważ odpowiednie odżywianie się oraz ruch fizyczny są odpowiedzialne za sylwetkę. Ważna częścią zrzucenia zbędnych kilogramów są nasze wyuczone nawyki.

Jak schudnąć w 7 dni? Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą zmienić sylwetkę i pozbyć się nadprogramowych kilogramów, a pierwsze efekty dostrzegalne będą już po tygodniu.

Zaplanuj posiłki na cały tydzień

Przygotuj sobie zdrowe posiłki na cały tydzień o określonej ilości kalorii. Dzięki temu rozwiązaniu unikniesz jedzenia w biegu lub na mieście. Zabieraj także gotowe posiłki do pracy.

Organizacja czasu

Zastanów się nad tym, co robisz w ciągu każdego dnia tygodnia. Zastąp dotychczasowy bezproduktywnie wykorzystywany czas przed telewizorem, komputerem lub telefonem w ręku na ćwiczenia w domu lub na siłowni, basen, jogging lub jazdę rowerem. Rozpisz sobie tygodniowy plan ćwiczeń i przestrzegaj go. Spalenie zbędnych kilogramów podczas ćwiczeń zbliży Cię do wyznaczonego celu.

Jedz regularnie

Jedz posiłki o regularnych porach, najlepiej w odstępach 3-4-godzinnych, aby zapewnić organizmowi odpowiednią dawkę witamin oraz wartości odżywczych, by funkcjonował w prawidłowy sposób. Nie podjadaj między posiłkami a ostatni posiłek jedz nie później niż 2 godziny przed snem. Głodzenie się lub pomijanie posiłków nie pomaga schudnąć a pogarsza nasze zdrowie i samopoczucie.

Skupiaj się na jedzeniu

Podczas jedzenia odłóż na bok smartfon czy też ulubiony program w telewizji. Skup się na jedzeniu, inaczej zjesz więcej niż w rzeczywistości powinieneś, ponieważ skupisz się na oglądaniu, a nie na kontrolowaniu ilości jedzenia.

Bądźcie aktywni razem

Nie namawiaj nikogo na siłę by odchudzał się razem z Tobą, ale zaproponuj swoim bliskim lub znajomym byście udali się na spacer lub przejażdżkę rowerową.

Nie myśl o jedzeniu

Często mylimy głód z brakiem zajęcia. Myśląc o jedzeniu, mamy mylne odczucie, że jesteśmy głodni i dlatego sięgamy po jedzenie. Musimy zaprzestać tak robić i zająć myśli czymś innym. Dobrym rozwiązaniem jest też wypicie szklanki wody gdy poczujemy się głodni między posiłkami.

Jedz w jednym miejscu

Jedz posiłki w kuchni lub jadalni, a nie w całym domu. Wybierz jedno stałe miejsce, w którym będziesz spożywać posiłki. Jedząc w jadalni tylko to jedno konkretne miejsce będzie kojarzyło Ci się z jedzeniem.

Dużo pij

Dziennie pij 2 litry wody mineralnej niegazowanej. Zrezygnuj natomiast z picia soków i napojów słodzonych oraz alkoholu. Jeśli pijesz kawę, ogranicz ją do 2 filiżanek dziennie.