artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Uroda Zakupy

Rodzaje włosów a ich właściwa pielęgnacja

Piękne, gęste i bujne włosy to marzenie każdej kobiety. Niemniej, aby móc poszczycić się takimi włosami trzeba odpowiednio o nie zadbać. Pielęgnacja powinna zawsze być odpowiednio dostosowana do rodzaju posiadanych włosów. Jakie są zatem ich rodzaje?

Rodzaje włosów a ich prawidłowa pielęgnacja

Każdy z nas posiada inne włosy. Niektóre z nich są proste, a inne kręcone. Poszczególne włosy różnią się od siebie nie tylko strukturą, lecz także wieloma innymi czynnikami. Wyróżnia się włosy suche, przetłuszczające się oraz normalne. Każda kobieta chcąca cieszyć się z posiadania włosów powinna wiedzieć to której grupy należy je zaliczyć. Tylko bowiem wówczas możliwa jest ich właściwa oraz w pełni skuteczna pielęgnacja.

Czym charakteryzują się włosy normalne?

Włosy normalne są bardzo uniwersalne i przysparzają one bardzo mało problemów podczas codziennej pielęgnacji. Takie włosy są zdrowe i niezbyt często się przetłuszczają. Ponadto cechuje je naturalny połysk oraz sprężystość. Włosy takie wyglądają bardzo naturalnie oraz zazwyczaj posiadają zdrowy koloryt, pod warunkiem, że nie są przesuszone częstym farbowaniem.

Włosy normalne pozwalają na łatwe tworzenie na głowie wielu wymarzonych fryzur oraz nie wymagają one wyjątkowej pielęgnacji. Aby zachować ich dobrą kondycję wystarczy je chronić przed nadmiernym słońcem, deszczem oraz mocnym wiatrem. Tego typu włosy należy myć dwa – trzy razy w ciągu tygodnia za pomocą szamponów przeznaczonych do włosów normalnych.
.

Czy charakteryzują się włosy przetłuszczające się

Drugim rodzajem są włosy przetłuszczające się. Są one o wiele bardziej problematyczne, bowiem bardzo szybko się przetłuszczają. Jest to związane z tym, że skóra głowy wydziela nadmierną ilość łoju, zwanego powszechnie sebum. W efekcie tego włosy szybko tracą na objętości i stają się ulizane, nieestetyczne i tłuste. Co więcej na włosach przetłuszczających się bardzo często pojawia się łupież. Posiadanie tego typu włosów jest bardzo uciążliwe, bowiem zazwyczaj trzeba je myć każdego dnia. W celu, choć minimalnego spowolnienia procesu wydzielania się sebum na skórze głowy, warto sięgnąć po kosmetyki zawierające w swym składzie rumianek, aloes oraz chmiel.

Czym charakteryzują się włosy suche?

Włosy suche są bardzo często określane mianem „siana”. Zazwyczaj wyglądają one na zniszczone oraz zaniedbane. Charakteryzują się one tym, że są bardzo łamliwe, mają wysuszone końcówki oraz bardzo szybko się wysuszają. Ponadto tego typu włosy bardzo często się elektryzują.

Z suchymi włosami zazwyczaj borykają się te kobiety, które wykonują często poszczególne zabiegi fryzjerskie takie jak: rozjaśnianie czy farbowanie. Ponadto włosy suche są nieodporne na poszczególne urządzenia do stylizacji takie jak: prostownice, lokówki czy suszarki. Na wysuszenie włosów wpływa także wysoka lub niska temperatura, wiatr, promienie słoneczne oraz woda chlorowana.

W przypadku posiadania tego typu włosów warto sięgać po takie kosmetyki, które dobrze nawilżają włosy od środka. Dzięki temu włosy stają się zdrowsze oraz bardziej lśniące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *