artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Dieta Lifestyle Zdrowie

Wartości odżywcze pomidorów

Pomidor to jeden z głównych składników diety wielu ludzi na całym świecie. Dodawany jest on do wielu potraw, gdzie w każdym przypadku dobrze się prezentuje i wpasowuje. Na dużą popularność tego warzywa wpływ ma m.in. jego różnorodny smak, zapach, ale co najważniejsze pomidory dostarczają nam wielu wartości odżywczych i witamin. Co więcej, niezwykle pozytywnie wpływają one na nasz organizm oraz nasze zdrowie i zapewniają ochronę przed różnego rodzaju chorobami.

POMIDORY SĄ ŹRÓDŁEM WIELU WITAMIN I NIE TYLKO
Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie na temat tego konkretnego przypadku jedzenia takich warzyw, jak pomidory jakie witaminy dostarczane są wtedy do naszego organizmu. Nie ulega wątpliwości, że są one źródłem wielu witamin i składników odżywczych. Przede wszystkim zawierają wiele witaminy A, witaminy C, witaminy K i witaminy B6. Co więcej zawierają w sobie kwas foliowy, a także tiaminę. Oprócz tego dostarczają do naszego organizmu również: fosfor, magnez, potas, mangan, miedź, a także białko, czy błonnik.

CO DAJE NAM SPOŻYWANIE POMIDORÓW?
Dzięki częstemu spożywaniu pomidorów zapewniamy naszemu organizmowi wszystkie wcześniej wspomniane witaminy, a także przeróżne składniki odżywcze. Oczywiście, w konsekwencji przekłada się to niezwykle pozytywnie na nasze zdrowie. Spożywanie pomidorów pomaga nam chociażby zatrzymać w pewnym stopniu proces starzenia się. Pomidory zawierają w sobie likopen, który odpowiada za przeciwutleniacze i w ten sposób zwalcza rodniki, które są odpowiedzialne za proces starzenia się. Kolejną zaletą jedzenia pomidorów jest m.in. to, że zmniejszają one prawdopodobieństwo rozwoju rożnego rodzaju nowotworów, również dzięki wcześniej wspomnianemu likopenowi. Eksperci twierdzą, że pomidory również dbają o naszą urodę, chociażby chroniąc nas przed oparzeniami słonecznymi. Ponadto, dzięki temu, że są źródłem witaminy C, zwiększają naszą odporność. Co więcej, spożywanie tych warzyw pomaga nam w dbaniu o nasze serce, a także zapobiega również w znacznym stopniu rozwojowi miażdżycy. Ponadto pomidory pomagają nam w wielu innych potrzebach zdrowotnych naszego organizmu, których nie sposób wszystkich wymienić.

Jak widać, warzywo to jest niezwykle cennym darem, ze względu na to, że posiada wiele witamin i składników odżywczych, które w dużym stopniu chronią nasze zdrowie i zapobiegają wielu chorobom. Nie ulega więc wątpliwości, że zdecydowanie warto je spożywać i dodawać do różnego rodzaju potraw, a w ten sposób zapewnić sobie większą dbałość i ochronę naszego organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *