artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Medycyna Uroda Zdrowie

Czy warto stosować kolagen na zmarszczki?

Kolagen jest jednym z najważniejszych elementów naszego organizmu. Jest głównym składnikiem tkanki łącznej, która pełni funkcje spajającą ze sobą komórki. Jest głównym składnikiem chrząstek, ścięgien, gałek ocznych, a także naczyń krwionośnych. Kolagen jest również niezwykle ważny w przypadku skóry. Do tego stopnia, że często jest dodatkowo przyjmowany w postaci kosmetyków. Czy faktycznie warto go dodatkowo stosować?

Jaki wpływ na skórę ma kolagen?

Wiele osób zastanawia się, jakie tak właściwie znaczenie dla skóry posiada kolagen. Jak się okazuje ogromne, ponieważ można powiedzieć, że skóra to właściwie w dużej mierzy właśnie kolagen. Składa się ona z tej substancji w aż 60%. Sprawia to, że ma on ogromny wpływ na to, jak skóra wygląda, w jakiej jest kondycji oraz stanie.
Niestety naturalnym zjawiskiem w ludzkim ciele jest utrata zdolności do samodzielnego produkowania kolagenu. Najczęściej proces ten rozpoczyna się około 25 roku życia i z wiekiem będzie stale przyśpieszał. To właśnie to jest główną przyczyną pogarszające się z wiekiem stanu skóry, czyli pojawianiem się na niej zmarszczek, utratą jędrności i ładnego wyglądu.
Jak się jednak okazuje, nie tylko naturalne starzenie się ciała ma wpływ na zmniejszenie się poziomu kolagenu w skórze. Przyczynia się do tego również palenie papierosów, zbyt częste opalanie skóry, a także nadmierne picie alkoholu czy też nieprawidłowa dieta. Zobacz więcej: https://artdermaclinic.pl/pielegnacja-twarzy-o-czym-warto-pamietac/

Czy można powstrzymać utratę kolagenu?

Wiele osób zastanawia się, czy można w jakiś sposób zatrzymać proces utraty kolagenu, a być może nawet uzupełnić jego poziom, co powstrzyma powstanie m.in. zmarszczek. Niestety na wstępie należy rozwiać wszelkie wątpliwości i jednoznacznie stwierdzić, że nie da się tego naturalnego procesu zatrzymać. Można jednak go skutecznie spowolnić. W jaki sposób? Po pierwsze stosować kolagen na zmarszczki, który zawarty jest w odpowiednich kosmetykach. Po drugie zmienić nieco tryb życia.
W jaki sposób należy zmienić swoje życie, aby zatrzymać utratę kolagenu ze skóry? Przede wszystkim powinno się wypijać minimum 2 litry czystej wody dziennie. Dodatkowo warto również zdrowo się odżywiać, uprawiać sport, a także stosować w czasie lata silne kremy do opalania.
Żeby jednak móc skutecznie zatrzymać utratę kolagenu ze skóry, konieczne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. W jaki sposób zastosować kolagen na zmarszczki? Przede wszystkim warto używać kosmetyków w postaci kremu do twarzy. Jest to najlepsza forma do wchłaniania się kolagenu w skórę, co zdecydowanie zwiększa skuteczność odpowiedniego jej odżywienia i poprawienia jej kondycji. Innym wartym rozważenia sposobem jest kolagen w tabletkach. Co prawda jest znacznie wygodniejszy w stosowaniu, lecz nie posiada dużej skuteczności.