artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

potrzebujesz pomocy psychologa
Lifestyle

Doskwierają Ci te objawy? Prawdopodobnie potrzebujesz pomocy psychologa

To normalne, że idziemy do lekarza, kiedy choruje nasze ciało. Szukamy pomocy specjalisty, ponieważ wiemy, że tylko on będzie w stanie nas wyleczyć. Zdrowie czasem zawodzi i jest to normalne. Niestety, wielu ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że na pewnym etapie życia mogą nas spotkać poważne problemy emocjonalne. Człowiek często nie jest świadomy, że powinien poprosić o pomoc. Zobacz, kiedy należy udać się do psychologa.

„Ta sytuacja mnie przerasta”

Każdy ma problemy, jednak niektórzy nie potrafią sobie z nimi poradzić. Psycholog pomoże, jeżeli przytłaczają nas własne emocje albo relacje z innymi ludźmi. Do złego stanu psychicznego mogą doprowadzić trudne sytuacje życiowe. Niełatwo jest pogodzić się z rozpadem wieloletniego związku lub stratą bliskiej osoby. Na zachowania i emocje mogą negatywnie wpływać traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa. Wszystko, przez co przeszliśmy kiedyś, w pewnym stopniu wpływa na teraźniejszość. Jeśli czujesz, że nie do końca panujesz nad swoimi emocjami, zgłoś się do poradni psychologicznej.

„Odczuwam ciągły niepokój”

Uczucie niepokoju, które towarzyszy nam przez cały czas potrafi być wykańczające. Na codziennie funkcjonowanie negatywnie wpływają ataki paniki, różne fobie, obsesje i natręctwa. Nawet jeśli wydaje Ci się, że Twoje lęki zostaną wyśmiane, to nie przejmuj się — psycholog Cię wysłucha i pomoże. To specjalista, który rozwiązuje takie problemy każdego dnia. Ciągły niepokój lub ataki paniki mogą mieć różne podłoże. Tylko wykwalifikowana osoba jest w stanie zidentyfikować ich genezę. W gabinecie psychologicznym dowiesz się, co należy robić, aby móc się w końcu zrelaksować oraz jak należy postępować, jeśli poczujesz nadchodzący atak paniki.

„To wszystko nie ma sensu”

Poczucie bezsilności, smutek, czy drażliwość przytrafiają się każdemu, jednak czasami te emocje zostają z nami zbyt długo. Jeżeli czujesz, że Twoje życie nie ma sensu, to koniecznie zasięgnij pomocy psychologa.

Specjalista pomoże Ci, jeśli:

  • zmagasz się ze zmianami nastroju,
  • masz problemy ze snem,
  • nie jesteś w stanie normalnie pracować,
  • brakuje Ci siły i nic Cię nie cieszy.

Dzięki odpowiedniej pomocy znowu zaczniesz odczuwać przyjemność z drobnych rzeczy i odzyskasz energię. Bardzo ważne jest zasięgnięcie porady specjalisty na czas. Niestety, problemy emocjonalne wciąż bywają wstydliwym tematem.

Zgłoś się do specjalisty

Jeśli któryś z wymienionych objawów dotyczy także Ciebie, koniecznie porozmawiaj z psychologiem. Specjalistę, który Ci pomoże, znajdziesz w swoim mieście lub przez internet. Warto zobaczyć, co mają do zaoferowania poradnie zdrowia psychicznego, na przykład Harmonia LUX MED – https://harmonia.luxmed.pl/. W takim miejscu pracują wyłącznie profesjonaliści, którzy Cię wysłuchają, zrozumieją i skutecznie pomogą.

Artykuł sponsorowany