artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Medycyna Uroda

Ginekologia estetyczna – wskazania, rodzaje zabiegów, zalety

Medycyna estetyczna z każdym rokiem poszerza ofertę swoich działań. Jedną z najmłodszych jej dziedzin jest ciesząca się rosnącym zainteresowaniem ginekologia estetyczna. Dzięki rozmaitym zabiegom wiele kobiet może rozwiązać poważne problemy dotyczące zdrowia i estetyki ciała w obrębie miejsc intymnych.

Ginekologia estetyczna – dla kogo?

Jeszcze do niedawna nieprawidłowości w budowie i wyglądzie strefy intymnej traktowane był jak tematy tabu. Mnóstwo kobiet borykało się z licznymi problemami będącymi efektem zmian powstałych w wyniku np. porodu, menopauzy czy schorzenia. Przykładów takich nieprawidłowości związanych z pochwą, macicą czy wargami sromowymi jest wiele. Ginekologia estetyczna skierowana jest m.in. do pacjentek, które posiadają nieestetyczne blizny i ślady po nacinaniu lub pęknięciu krocza podczas porodu. Do gabinetów oferujących takie usługi mogą zgłaszać się również kobiety cierpiące na nietrzymanie moczu lub zauważające u siebie objawy luźności i suchości pochwy. Ginekologia estetyczna zajmuje się także korekcją warg sromowych mniejszych z powodu ich znacznego przerostu powodującego bolesne otarcia i podrażnienia.

Rodzaje zabiegów ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna to stale rozwijająca się dziedzina – z biegiem czasu oferowane są nowe rodzaje zabiegów. Obecnie do najpopularniejszych usług należy:
– lifting krocza – zabieg wykonywany przy użyciu specjalnych nici, skierowany do kobiet borykających się z efektami nieprawidłowo zszytego krocza po porodzie;
– laseroplastyka pochwy – tzw. odmładzanie miejsc intymnych poprzez przywracanie odpowiedniego napięcia i elastyczności ścianek pochwy; zabieg dla pacjentek, które mają za sobą menopauzę;
– plastyka warg sromowych – najczęściej dotyczy pomniejszania warg sromowych mniejszych za pomocą lasera lub wypełniania kwasem hialuronowym warg sromowych większych.

Ginekologia estetyczna to również zabiegi związane z modyfikacją w obrębie łechtaczki, wzgórka łonowego czy błony dziewiczej.

Dlaczego warto poddać się zabiegom?

Kobietom, które zdecydowały się na zabieg ginekologii estetycznej, efekty działań specjalistów znacznie podniosły jakość życia. Rozmaite problemy związane z wyglądem i działaniem miejsc intymnym to częsta przyczyna ogromnych kompleksów, braku odczuwania satysfakcji seksualnej lub całkowitego unikania zbliżeń. Część nieprawidłowości, jak choćby nietrzymanie moczu, to także ogromne utrudnienie w codziennym życiu. Ginekologia estetyczna stanowi zatem szansę na normalne funkcjonowanie, pozbycie się dyskomfortu i uczucia wstydu. Zabiegi są bezbolesne, a pacjentka szybko dochodzi do siebie i w krótkim czasie może powrócić do dawnej aktywności.