artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Uroda

Czy warto przedłużać rzęsy?

Przedłużanie rzęs to sposób na osiągnięcie trwałego wydłużenia i pogrubienia naszych rzęs. W konsekwencji nie musimy ich tuszować, czy doklejać sztucznych. Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim czasie zabieg ten staje się coraz powszechniejszy i popularniejszy zarówno wśród młodych dziewczyn, jak i dojrzałych kobiet. Cały efekt tego zabiegu przyciąga spojrzenia wielu ludzi, a także dodaje urody. Jednak ciągle wiele z pań zadaje sobie pytanie – przedłużanie rzęs czy warto zainwestować swoje pieniądze?

Zalety przedłużania rzęs

Przede wszystkim główną zaletą jest ta wcześniej wspomniana, czyli otrzymanie długich i bardziej gęstych rzęs, które będą świetnie się prezentowały i dodawały urody. Ponadto nie będziemy musieli ich już codziennie rano malować, dzięki czemu zyskujemy i oszczędzamy czas. Co więcej, cały efekt utrzymuje się w granicach od trzech, do nawet sześciu tygodni. Oprócz tego warto wspomnieć, iż nasze oczy wyglądają ładnie przez całą dobę, niezależnie od pory dnia, czy nocy. Jak widać, zalet takiego zabiegu nie brakuje, dlatego też uzasadniona jest coraz większa jego popularność wśród wszystkich dbających o siebie pań.

Wady przedłużania rzęs

Warto również wspomnieć o wadach, które występują w przypadku tego właśnie zabiegu, po to, aby każdy z nas miał ich świadomość. Oczywiście najważniejszą wadą przedłużania rzęs jest koszt wykonania takiego zabiegu, który nie należy do najniższych. Oprócz tego warto sobie zdawać sprawę z tego, że zabieg ten jest czasochłonny, gdyż potrafi trwać od dwóch do trzech godzin, a podczas jego wykonywania musimy pamiętać o zamkniętych oczach. Warto również wiedzieć, że nieprawidłowo wykonany zabieg, może doprowadzić do znacznego osłabienia naszych rzęs, czego z pewnością byśmy nie chcieli. Eksperci zalecają również regularne uzupełnianie rzęs co około trzy tygodnie, co wiąże się oczywiście z kolejnymi kosztami, a także stratą naszego czasu.

Jak widać, zarówno plusów i minusów całego zabiegu, jakim jest przedłużanie rzęs, wyróżnia się wiele. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnego klienta i od jego potrzeb. Jeśli dana osoba jest pewna swojej decyzji i marzy o pięknie wyglądających rzęsach oraz pragnie pozbycia się swoich mankamentów, a także kompleksów to zdecydowanie warto zainwestować w taki właśnie zabieg. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, co do wykonania takiego zabiegu, warto to szczegółowo przeanalizować i poradzić się co do tej kwestii u specjalisty, który ma profesjonalne doświadczenie w swoim zawodzie