artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Obrączki ślubne - jakie wybrać?
Lifestyle

Wybór najbardziej odpowiednich obrączek ślubnych

W obecnych czasach w salonach jubilerskich można znaleźć bardzo zróżnicowane warianty obrączek. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat wyboru oraz odpowiedniego dopasowania tego rodzaju biżuterii ślubnej.

Metoda wykonania

Podczas wyboru najbardziej odpowiednich dla siebie obrączek ślubnych powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na metodę ich wykonania. W obecnych czasach obrączki najczęściej są tworzone z wykorzystaniem metody bezszwowej, ponieważ w tym przypadku w produktach nie znajdują się nieestetyczne łączenia. Obrączki są wyprodukowane z jednego kawałka metalu, co sprawia, że charakteryzują się wyjątkowo wysokimi parametrami jakościowymi. Warto to uwzględnić podczas ich wyboru.

Warta uwagi kolekcja obrączek jest dostępna pod tym adresem: https://luva.pl/obraczki-slubne

Kolor złota

Kolor złota to kolejny istotny element, na który powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru oraz zakupu obrączek ślubnych. Wśród najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych kolorów złota można wymienić żółte złoto, które uznawane jest za klasyczny rodzaj tego materiału. Jednak w sprzedaży można znaleźć również obrączki, które są tworzone w innych barwach. Wśród nich można wymienić zarówno kolor biały, jak i różowy. Warto się zastanowić nad poszczególnymi możliwościami.

Próba złota

Wśród najważniejszych aspektów, które są związane z wyborem obrączek ślubnych, można również wymienić próbę złota. Próba złota stanowi informację, ile czystego złota znajduje się w danym produkcie. Jednak nie warto decydować się na obrączki wykonane z czystego złota, ponieważ charakteryzują się one podwyższoną podatnością na uszkodzenia. Optymalnym rozwiązaniem będzie wybór próby złota 585, która jest najczęściej wybierana w tego rodzaju produktach.

Profil obrączek

Obrączki ślubne mogą się między sobą również różnić profilem, dlatego warto zwrócić uwagę na ten niezwykle ważny aspekt. Profil obrączki w dużej mierze związany jest z jej wyglądem, a także kształtem. Oprócz tego odpowiednio dobrany profil ma również dość duży wpływ na komfort użytkowania obrączki na co dzień. Wśród najczęściej wybieranych profili obrączek ślubnych można wymienić następujące: – profil półokrągły, inaczej nazywany także zaokrąglonym, a także obrączki o profilu płaskim lub płaskim fazowanym.

Szerokość i wysokość

Szerokość i wysokość to kolejne cechy obrączek, które mogą mieć dość duży wpływ na ich codzienne użytkowanie. Dlatego warto uwzględnić te aspekty podczas wyboru biżuterii ślubnej. Szerokość obrączek powinna być przede wszystkim w sposób indywidualny dopasowana do danej osoby. Zazwyczaj mężczyźni mają szersze obrączki niż kobiety, na co ma wpływ inna budowa dłoni. Zbyt cienkie obrączki mogą być niekomfortowe podczas noszenia, dlatego powinno się unikać wyboru takiego rozwiązania.

Kamienie szlachetne

Obrączka ślubna to produkt, w którym z powodzeniem mogą być również umieszczone różnego rodzaju kamienie szlachetne. Z całą pewnością uatrakcyjnią one wygląd biżuterii ślubnej. Obrączki ślubne z kamieniami to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które idealnie prezentuje się na dłoni. Dlatego warto się nad nim zastanowić. Wśród najczęściej wybieranych w tym przypadku kamieni szlachetnych można wymienić zarówno diamenty, jak i rubiny lub szafiry. Wybór jest kwestią indywidualną oraz w dużej mierze zależy od gustu danego człowieka.

Rodzaj wykończenia

Obrączki ślubne mogą się również między sobą różnić rodzajem wykończenia, dlatego powinno się sprawdzić ten aspekt przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze konkretnego produktu. Najczęściej wybierane są obrączki tradycyjnie błyszczące, czyli polerowane. Jednak z powodzeniem można się również zdecydować na wybór obrączek matowych w różnych wariantach. Będzie to doskonała decyzja.