artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Medycyna Uroda Zdrowie

Kriolipoliza – skuteczny zabieg na redukcję tkanki tłuszczowej

We współczesnych czasach każda osoba może pozwolić sobie na niezwykle skuteczne zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną. Do niezwykle popularnych zabiegów należy kriolipoliza podczas której wykorzystywane są niskie temperatury. Ten bezinwazyjny zabieg pozwala na bardzo skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Z jego pomocą można pozwolić sobie na wymodelowanie każdej, wybranej partii swego ciała.

Jak wykonuje się zabieg kriolipolizy?

Leczenie przy pomocy zimna jest znane w medycynie od wielu lat. Kriolipoliza to jeden z najnowocześniejszych zabiegów, który został opracowany na początku tego stulecia przez dwóch, znanych amerykańskich lekarzy: dr Dietera Mansteina oraz dr R. Roxa Andersona. Dziś zabieg ten coraz powszechniej jest przeprowadzany w wielu gabinetach medycyny estetycznej.

Skóra w tym miejscu, w którym jest poddawana zabiegowi jest zasysana próżniowo do głowicy specjalnego urządzenia. W dalszej kolejności wybrana część ciała zostaje schłodzona do temperatury około pięciu stopni Celsjusza. Zastosowanie tak niskiej temperatury sprawia, że poszczególne komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi. Niezwykle ważne jest to, że jednocześnie sąsiednie tkanki takie jak: naczynia krwionośne, nerwy obwodowe, melanocyty oraz fibroplasty nie zostają naruszone. Podczas zabiegu zostają uwolnione tłuszcze, które ze zniszczonych komórek przedostają się do krwioobiegu i trafiają do wątroby, gdzie są metabolizowane i na koniec wydalane z organizmu.

Czy warto poddać się kriolipolizie?

Jest to niezwykle skuteczny i w pełni nowoczesny zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, który pozwala na redukowanie tkanki tłuszczowej nawet do czterdziestu procent.

Jeśli zaistnieje taka potrzeba, to wówczas zabieg ten można wykonywać w kilku seriach. Najczęściej wykonywane jest od dwóch do pięciu zabiegów. Poszczególne z nich są przeprowadzane w odstępie czasowym, co około 6 – 8 tygodni.

Pojedynczy zabieg trwa zazwyczaj do godziny czasu. Wówczas to wybrany obszar ciała zostaje pokryty specjalnym żelem przewodzącym zimno. Następnie do skóry przykładane jest urządzenie, które to zasysa oraz dostatecznie chłodzi skórę. Temperatura osiągana przez poszczególne tkanki, jest nieustannie monitorowana poprzez czujniki wbudowane w urządzenie.

Pierwsze rezultaty są widoczne dla pacjenta już po upływie około dwóch – trzech tygodni. W tym czasie bowiem obszar ciała, który został poddany temu zabiegowi zostaje wyszczuplony na stałe. Zabieg ten jest bardzo korzystny, bowiem nawet wówczas gdy pacjent ponownie przybierze na wadze, to ryzyko pojawienia się tłuszczu w nadmiernej w tym miejscu jest znikome.

Dzięki temu zabiegowi można na nowo cieszyć się z posiadania pięknej i smukłej sylwetki.