artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

laser na twarz
Uroda

Laser na twarz – dlaczego warto go stosować?

Pośród inwazyjnych zabiegów kosmetycznych jednym z najpopularniejszych ostatnimi czasy jest laser na twarz. Co ciekawe, jest to zabieg stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Najważniejsze, że efekty – dość spektakularne, trzeba przyznać – widoczne są niemal od razu. Cena za zabieg nie należy do najniższych, jednak piękno nie ma swojej ceny, prawda?

Czym jest laser na twarz?

Zabieg laserowy na twarz jest coraz częściej wybierany przez klientki. Jest to urządzenie, którego głównym zadaniem jest odmładzanie skóry, walka z przebarwieniami, rozstępami i niedoskonałościami. Naświetlaniu można poddać niemal każdy fragment ciała, m.in. brzuch, twarz, dekolt, plecy czy kończyny.

laser na twarz

Laser frakcyjny jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie urządzeń, jakimi dysponują gabinety kosmetyczne. Działanie lasera polega na tym, że rozbija on wiązkę lasera na mniejsze wiązki, które są rozprowadzane po skórze. Wnikają one w jej głąb na około 2-3 mm i tworzą minimalne jej uszkodzenia. W ten sposób komórki naskórka i skóry stymulowane są do szybszej i bardziej intensywnej regeneracji. Podsumowując, laser na twarz stymuluje regenerację skóry, przez co jej wygląd w krótkim czasie po zabiegu zmienia się na zdecydowanie bardziej korzystny.

Na jakie obszary ciała działa laser?

Jeśli chodzi o najczęściej wykonywane zabiegi przy pomocy lasera frakcyjnego, to zdecydowanie należy do nich laserowe odmładzanie skóry. Laser sprawia, że minimalne zmarszczki i niedoskonałości znacznie się spłycają, a cera wygląda na odżywioną i pełną blasku. Warto wiedzieć, że odmładzający efekt zabiegu można znacznie podkręcić poprzez podanie przed i po nim osocza bogatopłytkowego. Wiele klientek korzysta z tej właśnie opcji i cieszy się naprawdę spektakularnymi efektami.

Osoby walczące z trądzikiem przez całe życie zmagają się z bliznami, które szpecą twarz i są przykrą pamiątką po tej dolegliwości. Im także na ratunek może przyjść laser frakcyjny, który rozjaśnia i spłyca blizny potrądzikowe. Po kilku zabiegach mogą być one wręcz niemal niewidoczne. Podobnie skutecznie laser działa na przebarwienia. Usuwa je i rozjaśnia, wyrównując koloryt cery, co korzystnie wpływa na jej wygląd.

Rozstępy to pęknięcia na skórze, które dokuczają zarówno kobietom i mężczyznom. Wbrew pozorom, nie powstają jedynie w okresie ciąży, ale na przykład na skutek stosowania leków hormonalnych bądź szybkiego wzrostu masy ciała. Potrafią szpecić nawet najbardziej wysportowaną sylwetkę. I chociaż niektóre panie nie mają nic przeciwko nim, inne chętnie by się ich pozbyły. Sprawę rozstępów może załatwić zabieg laserem frakcyjnym. Po pierwszym zabiegu rozstępy są znacznie jaśniejsze i mniej widoczne, po kilku kolejnych – znikają na zawsze. Zobacz także: https://artdermaclinic.pl/laser-co2-i-jego-rola-w-leczeniu-schorzen-dermatologicznych/

Podsumowując, zabiegi laserem frakcyjnym przeznaczone są dla tych wszystkich osób, które chcą pozbyć się licznych niedoskonałości skóry. I wcale nie chodzi tylko o kobiety, bowiem zabiegom laserowym coraz liczniej poddają się mężczyźni, którzy także chcą cieszyć się piękną i gładką skórą. Poszukując kliniki, która wykona zabieg, warto wybrać miejsce godne zaufania i cieszące się pozytywnymi opiniami. W takich placówkach przed zabiegiem pacjent poddawany jest indywidualnej konsultacji lekarskiej, podczas której może poznać zalecenia postępowania przed i po zabiegu.

Laser na twarz – jak postępować po zabiegu?

Trzeba pamiętać o tym, że laser na twarz jest dość inwazyjny i narusza komórki skóry, dlatego nawet kilka dni po zabiegu może być ona mocno zaczerwieniona, opuchnięta i wrażliwa. Pacjentka może także odczuwać lekkie pieczenie i swędzenie. W przeciągu siedmiu dni skóra może lekko brązowieć, a naskórek – łuszczyć się. Po tym okresie następuje pełna rekonwalescencja i skóra osiąga wygląd końcowy.

laser

Po zabiegu laserem należy skupić się na właściwej pielęgnacji skóry. Zaleca się jest nakładanie kremów nawilżających, aby zapobiegać przesuszeniu. Do tego koniecznie trzeba zadbać o odpowiedni filtr UV na twarz, jeśli planuje się wyjść na zewnątrz. Nie powinno się wykonywać żadnych zabiegów złuszczających naskórek – musi on regenerować się w swoim własnym tempie. Podczas procesu gojenia powinno się unikać alkoholu, a także gorących kąpieli i wizyt w saunie. Ważne też, by przez 48 godzin po zabiegu nie nakładać makijażu.

Te wszystkie zalecenia się bardzo ważne, bo tylko dzięki nim proces gojenia skóry przebiega sprawnie i tak, jak powinien. Już w siedem dni po zabiegu cera przyjmuje naturalny, odświeżony wygląd, a niedoskonałości są mniej widoczne lub całkiem znikają.

Kto nie powinien stosować lasera?

Przyjmuje się, że lasera nie powinno stosować się na skórę, która była opalona w ciągu ostatnich trzech tygodni. To sprawia, że laser nie jest używany latem i wczesną jesienią. Ciąża i karmienie piersią także są przeciwwskazaniem do zabiegu. Podobnie nie powinno się go stosować przy ciężkich chorobach, takich jak nowotwory lub schorzenia cukrzycowe. Oczywiście, także dla takich osób gabinety kosmetyczne mają szeroką ofertę przeróżnych zabiegów.