artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Moda

Moda fitness – jak wybrać najlepsze ubranie?

Projektanci i producenci odzieży sportowej zadbali także o tych, którzy o formę i kondycję dbają ćwicząc na siłowni. Zamiast obszernych zwyczajnych koszulek i spodni dresowych, wielbiciele fitnessu mogą przebierać wśród najmodniejszych ubrań, dedykowanych aktywnym osobom, zapewniających jednocześnie funkcjonalność, wygodę i komfort ruchu.

Jak wybrać najlepsze ubranie?

Sportową odzież na siłownię, na jogę, pilates czy inne zajęcia fitness można kupić nie tylko w sklepach sportowych, ale także w popularnych sieciówkach (są tańsze, lecz niekiedy równie dobre). Moda na aktywny tryb życia jest bardzo popularna, a w niedalekiej przyszłości zatoczy jeszcze większe kręgi (niestety, otyłość wciąż jest jednym z największych problemów społeczeństwa). Jak wśród takiego dużego wyboru wybrać najlepsze ubrania? Czy na strój sportowy trzeba wydać fortunę? Na co zwrócić uwagę?

Odzież

Koszulka, top, legginsy czy biustonosz sportowy – wszystkie części ubioru w większości przypadków wykonane są z materiałów sztucznych tj. poliester i poliamid (ok. 70-90% składu), z niewielkimi domieszkami włókien naturalnych. Tkaniny syntetyczne, dzięki nowoczesnym technologiom produkcji, są wodoodporne, wodo- i wiatroszczelne, oddychające (jeśli posiadają membranę lub siateczkowe wstawki), odporne na ścieranie się, łatwe w konserwacji, i co najważniejsze – szybko schną. Jeśli ktoś preferuje tkaniny naturalne, może wybrać odzież z wełny i bawełny (droższa, wolniej schnie i z czasem się przeciera). Wzorów i fasonów jest bardzo dużo do wyboru – zarówno grubsza jak i szczuplejsza osoba może dobrać sobie taki strój, który ukryje to, co powinno być niewidoczne, a uwydatni zalety sylwetki.

Obuwie

Buty do fitnessu znajdziemy w sklepie sportowym na pólkach oznaczonych „running” (bieganie) lub „trening” (trening). Powinny charakteryzować się elastyczną podeszwą, umożliwiającą dokładne wykonywanie ćwiczeń, lekkością i być wykonane ze skóry naturalnej lub siateczki (oddychające). Idealnie dobrany rozmiar oraz dobra jakość buta sprawi, że posłużą one przez kilka sezonów. Duży wybór kolorystyczny umożliwia dopasowanie obuwia do reszty stroju.

Moda fitness zmienia się praktycznie co sezon. W bieżącym roku strój na siłownię dla kobiet mienił się wszystkimi kolorami tęczy – były i legginsy długie i 3/4, we wzory (motywy roślinne i kwiatowe) lub jednolite kolorystycznie. By modnym być nie trzeba co sezon wydawać fortuny na strój, który nosi się zaledwie parę godzin w tygodniu – duży wybór ubrań, obuwia i akcesoriów stwarza możliwość kombinowania i tworzenia własnych zestawów.