artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Uroda

Trądzik różowaty – jakie kosmetyki wybierać?

O ile osoby młode – głównie nastolatkowie – zmagają się przeważnie z problemem trądziku pospolitego, tak u ludzi starszych dużo częściej dochodzi do rozwoju trądziku różowatego. Jest on zupełnie inną chorobą. To problem, który najczęściej występuje u osób w wieku od trzydziestu do pięćdziesięciu pięciu lat. Nasila go przede wszystkim niehigieniczny tryb życia, polegający na ciągłym stresie, spożywaniu napojów alkoholowych, paleniu papierosów oraz przyjmowaniu silnych lekarstw. Trądzik różowaty bywa też objawem skrajnych zaburzeń endokrynologicznych. Lecząc go, trzeba wybierać odpowiednie dla niego kosmetyki do cery trądzikowej. Nie będą to jednak te same produkty, których używa się do pielęgnowania buzi, na której występuje trądzik pospolity. Leczenie w tych obu przypadkach jest zupełnie inne.

Trądzik różowaty w późnym wieku

Jeżeli problemy z trądzikiem pojawiły się zatem dopiero w późnym wieku, czyli u osoby, która ukończyła już trzydziesty bądź czterdziesty rok życia, trzeba się nimi zająć zupełnie inaczej niżeli w młodym wieku. W tym przypadku klasyczne kosmetyki do cery trądzikowej najprawdopodobniej okażą się zupełnie nieskuteczne. Trudno się zresztą temu dziwić. Producenci tworzą je przecież w taki sposób, by leczyły one trądzik pospolity, bo wiedzą, że podstawową grupą ich odbiorców są nastolatkowie oraz ludzie młodzi. Trądzik różowaty jest więc cięższy do wyleczenia, co nie znaczy, że nie da się go pozbyć. W jego przypadku pielęgnacja powinna jednak opierać się na zupełnie innych kosmetykach. A raczej nie dostanie się ich w zwykłych supermarketach czy nawet lepiej zapatrzonych i większych drogeriach.

Produkty na trądzik różowaty

Produktami działającymi na trądzik różowaty będą wyłącznie te kosmetyki do cery trądzikowej, które można kupić w aptekach, ewentualnie internetowych sklepach z preparatami medycznymi. Najlepiej zadziałają produkty przepisywane na receptę. Jeżeli jednak ktoś nie chce póki co korzystać w wizyty w gabinecie dermatologicznym, może sięgnąć po kosmetyki bez recepty, o ile kupi je właśnie w aptece.