artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

wysokie czoło jak zamaskować
Lifestyle Medycyna Uroda

Problem wysokiego czoła

W dzisiejszych czasach problem wysokiego czoła dotyka coraz większą liczbę osób. Wysokie czoło przysparza wiele kompleksów zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jednak, jak się okazuje istnieje kilka ciekawych metod, sposobów na zmniejszenie wysokiego czoła.

Wysokie czoło – sposoby na zmniejszenie

Jedną z wielu alternatyw, która jest chyba najczęściej wybieraną, to fryzura z grzywką. Jest to fryzura pozwalająca nam na zmniejszenie naszego wysokiego czoła. Warto wspomnieć, iż dużo zależy od długości i gęstości grzywki. Im dłuższa i gęstsza jest grzywka, tym lepiej zakrywa ona nasze wysokie czoło. Oprócz tego warto również wspomnieć, iż fryzura ta jest odpowiednia zarówno dla osób z długimi, jak i krótkimi włosami.

włosy

Ponadto również stosuje się fryzurę z grzywką na bok, która również staje się coraz bardziej popularna w ostatnim czasie. Fryzura ta oprócz maskowania naszego wysokiego czoła, zapewnia nam również świetne podkreślenie naszych kości policzkowych, a także wysmukla naszą twarz. Co więcej, należy zdawać sobie również sprawę z tego, że nie są to jedyne fryzury pozwalające na zakrycie wysokiego czoła. Istnieje również kilka innych, które z pewnością także doskonale się sprawdzą. Warto w tej kwestii skontaktować się z naszym osobistym fryzjerem, który wybierze dla nas najlepszą opcję, biorąc pod uwagę nasz wygląd, czy twarz.

Kolejną równie często wybieraną opcją do maskowania wysokiego czoła jest zastosowanie makijażu. Co ciekawe, efekt tkwi w szczegółach, a najistotniejszy w tym działaniu jest bronzer, który pozwala na wykonturowanie twarzy. W pierwszym etapie należy nałożyć podkład, który będzie lekko rozjaśniał twoją twarz. Drugim etapem jest nałożenie brązującego sztyftu. Istotne na tym etapie jest rozprowadzenie go przy linii włosów, tylko w ten sposób osiągniemy doskonały efekt. Ostatni etap to użycie matowego bronzera, który odpowiada za to, aby Twoje czoło nie świeciło się, a co za tym idzie, aby nie rzucało się aż tak bardzo w oczy.

Polecamy: https://www.urodaonline.pl/najlepsza-prostownica-do-wlosow-jak-ja-wybrac/

Problem wysokiego czoła

Niektórzy jednak nadal zastanawiają się nad taką kwestią – jeżeli jest wysokie czoło jak zmniejszyć jego widoczność. Jak widać, sposobów na zamaskowanie wysokiego czoła jest naprawdę wiele. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wszystko tak naprawdę zależy od nas samych i naszych potrzeb. Warto wniknąć szczegółowo w ten temat i wybrać opcję, która będzie najbardziej nam odpowiadała i do nas pasowała. Jeśli jedna z metod okaże się nie do końca satysfakcjonująca, to może warto skorzystać z obydwu na raz, a wtedy efekt będzie o wiele lepszy, a my nie będziemy musieli zmagać się z kompleksami naszego wysokiego czoła.

włosy grzywka

Fryzury wysokie czoło

Wiele osób chce zakryć problem wysokiego czoła fryzurą. Istnieje wiele ciekawych i modnych fryzur, które jednocześnie zamaskują wysokie czoło. Najprostszym rozwiązaniem jest skrócenie włosów z przodu i zaczesanie ich lekko na bok pozwalając kosmykom na lekkie opadanie na nasze czoło. Dodatkowo poprawi to owal twarzy i nada objętości włosom.

Zobacz także: https://artdermaclinic.pl/pielegnacja-wlosow-co-robic-by-poprawic-ich-stan-i-wyglad/

Long Bob

Fryzura ta jest bardzo modna od dłuższego czasu. Polega ona na skróceniu włosów tuż nad ramiona i wycieniowaniu ich tak aby były lekko dłuższe z przodu. Fryzurę powinien wykonać doświadczony fryzjer. Fryzurę można zrobić w dwóch wersjach – z grzywką oraz bez.

long bob

Curtain Bangs na wysokie czoło

Fryzura ta jest dłuższą grzywką rozdzieloną na boki. Nie jest tak problemowa jak krótka grzywka, wygląda stylowo i delikatnie. Warto nauczyć się odpowiedniej stylizacji, by grzywka układała się w odpowiedni sposób. Fryzura ta zyskała dużą popularność – nosi ją także wiele gwiazd. Cięcie to ukrywa wysokie czoło oraz modeluje owal twarzy.

curtain bangs

Pixie cut

Styl retro nigdy nie wychodzi z mody. Cięcie w stylu pixie cut polega na skróceniu tyłu włosów oraz boków przy równoczesnym zostawieniu dłuższej grzywki. Grzywka w tej fryzurze skupia uwagę, łagodzi rysy twarzy i dodaje niepowtarzalnego wyglądu.

pixie cut

Grzywka

Najprostszym i najszybszym sposobem na ukrycie wysokiego czoła jest grzywka. Jej rodzaj można dobrać do owalu twarzy w taki sposób by zamaskować problem wysokiego czoła. Częstym sposobem na szybką zmianę fryzury jest również doczepiana grzywka – dzięki niej unikniesz problemu z ciągłym podcinaniem włosów.

grzywka

Polecamy: https://artdermaclinic.pl/czym-jest-mezoterapia-iglowa-glowy/