artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Medycyna Uroda Zdrowie

Czym jest mezoterapia igłowa głowy?

Problem łysienia dotyka coraz większą grupę osób. Związany jest przede wszystkim ze zmianami genetycznymi, lecz często również ze złym sposobem życia, w tym nieprawidłową dietą czy też zbyt dużym poziomem stresu. Na szczęście są już znane techniki i zabiegi medyczne, które są w stanie pomóc osobom tracącym swoje włosy. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa głowy.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia jest zabiegiem kosmetologicznym, który polega na wstrzykiwaniu bardzo cienkimi igławy w skórę substancji odżywczych i różnego rodzaju witamin. Jest to niezwykle często stosowany zabieg, który w zależności od tego, gdzie zostanie zastosowany, posiada różne efekty swojego działania. Co jednak bardzo ważne, substancje odżywcze, witaminy, minerały i środki pomocnicze, które się wstrzykuje, dobierane są nie tylko względem miejsca, gdzie będą podane, lecz również pod kątem konkretnej osoby, czyli tego, jakie ma przykładowo wyniki badań krwi. Powoduje to, że jest to zabieg nie tylko bezpieczny, lecz przede wszystkim niezwykle skuteczny, ponieważ organizm dostaje dokładnie to, czego potrzebuje.

Jak przebiega mezoterapia igłowa głowy?

Zdecydowanie najczęstszym miejscem wykonywania mezoterapii igłowej jest głowa, a mianowicie chęć zatrzymania łysienia, lub też wzrost nowych włosów. W jaki sposób przebiega taki zabieg?
Celem zabiegu jest dostarczanie do wnętrza skóry substancji, które pobudzą wzrost włosów, a jednocześnie zatrzymają wypadanie już posiadanych. W tym celu w trakcie zabiegu wykonuje się wiele płytkich iniekcji, przy pomocy bardzo cienkiej i bardzo krótkiej igły. Zabieg ten trwa około 20 minut.
Warto pamiętać, że po zabiegu skóra na głowie może być mocno zaczerwieniona, a także mogą się na niej pojawić obrzęki. Jest to zupełnie naturalne, a wszystkie dolegliwości powinny minąć po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Czy to faktycznie działa?

Wiele osób ma poważne obawy, czy taki zabieg faktycznie działa. Nie można również zapominać o tym, że zabieg może budzić pewną niechęć ze względu na towarzyszący mu niewielki ból, a także cenę, która najczęściej wynosi około 450 złotych.
Czy warto zatem pomimo tych wątpliwości poddać się temu zabiegowi? Zdecydowani tak, ponieważ zauważalne poprawa występuje naprawdę szybko i już po kilku tygodniach od zabiegu widać efekty, które zbiegiem czasu będą się tylko poprawiały. Z tego powodu, pomimo wysokiej ceny, a także odrobiny bólu, warto wykonać mezoterapię, ponieważ uzyskane efekty będą tego warte, a włosy szybko odzyskają dawny blask.