artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Medycyna Uroda Zakupy

Peelingi medyczne – sposób na gładką cerę

Promienna, pozbawiona niedoskonałości, gładka skóra twarzy to marzenie wielu pań. Z myślą o nich gabinety kosmetyczne oferują różnego rodzaju peelingi medyczne. Profesjonalne zabiegi stanowią skuteczną metodę złuszczania naskórka. Czym są peelingi medyczne? Kto może z nich skorzystać?

Peelingi medyczne – co to takiego?

Złuszczanie naskórka to istotny element pielęgnacji cery. Skóra twarzy zyskuje dzięki temu blask i gładkość. Wiele kobiet wykonuje regularne zabiegi w warunkach domowych za pomocą dostępnych w sklepach produktów kosmetycznych i akcesoriów, jednak są one znacznie mniej skuteczne niż peelingi medyczne. Profesjonalne zabiegi przeprowadzane przez specjalistę wiąże się z zastosowaniem odpowiednich substancji chemicznych. Przede wszystkim są to różnego typu kwasy nakładane na twarz. Poszczególne rodzaje różni przede wszystkim głębokość działania na kolejnych warstwach skóry.

Efekty peelingów medycznych

Peelingi medyczne mają za zadanie jak najdokładniejsze wyeliminowanie martwego naskórka. W rezultacie skóra twarzy ma stać się znacznie gładsza, odświeżona i pozbawiona niedoskonałości. Zabiegi mogą również zminimalizować oznaki starzenia, nawilżać i poprawić koloryt cery. Ponadto peelingi medyczne świetnie wyrównują powierzchnię skóry.

Kto powinien skorzystać z peelingów medycznych?

Peelingi medyczne mogą dawać, w zależności od potrzeb, wiele różnorodnych efektów. W każdym wypadku chodzi o poprawienie kondycji i wyglądu skóry. Na zabieg powinny zdecydować się więc osoby, które nie są zadowolone ze stanu swojej cery np. z powodu występowania blizn, przebarwień, rozszerzonych porów czy zmarszczek. Wśród wskazań medycznych wymieniane jest również zwiotczenie skóry, brak elastyczności, suchość i szorstkość.

Przeprowadzenie zabiegu

Peelingi medyczne to zabiegi, których przeprowadzenie wymaga odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji. Wykonywanie takich czynności przez osoby bez umiejętności i doświadczenia może skończyć się dla skóry tragicznie. Warto zatem uważnie wybierać gabinet, aby mieć gwarancję, że wszystko zostanie wykonane prawidłowo, a efekty będą zadowalające. Peelingi medyczne powtarzane są zwykle kilkukrotnie dla uzyskania jak najlepszego rezultatu. Po zabiegu pacjent musi przestrzegać zasad pielęgnacji skóry. Bardzo ważne jest jej dokładne oczyszczanie i nawilżanie każdego dnia, a przez pierwszą dobę również rezygnacja z makijażu. Nie można zapominać też o złym wpływie słońca na skórę poddaną działaniu kwasów. Po peelingu twarzy należy bezwzględnie unikać promieni UV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *