artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Medycyna Uroda Zakupy

Peelingi medyczne – sposób na gładką cerę

Promienna, pozbawiona niedoskonałości, gładka skóra twarzy to marzenie wielu pań. Z myślą o nich gabinety kosmetyczne oferują różnego rodzaju peelingi medyczne. Profesjonalne zabiegi stanowią skuteczną metodę złuszczania naskórka. Czym są peelingi medyczne? Kto może z nich skorzystać?

Peelingi medyczne – co to takiego?

Złuszczanie naskórka to istotny element pielęgnacji cery. Skóra twarzy zyskuje dzięki temu blask i gładkość. Wiele kobiet wykonuje regularne zabiegi w warunkach domowych za pomocą dostępnych w sklepach produktów kosmetycznych i akcesoriów, jednak są one znacznie mniej skuteczne niż peelingi medyczne. Profesjonalne zabiegi przeprowadzane przez specjalistę wiąże się z zastosowaniem odpowiednich substancji chemicznych. Przede wszystkim są to różnego typu kwasy nakładane na twarz. Poszczególne rodzaje różni przede wszystkim głębokość działania na kolejnych warstwach skóry. Warto zobaczyć: https://artdermaclinic.pl/olej-konopny-na-twarz-warto-stosowac/

Efekty peelingów medycznych

Peelingi medyczne mają za zadanie jak najdokładniejsze wyeliminowanie martwego naskórka. W rezultacie skóra twarzy ma stać się znacznie gładsza, odświeżona i pozbawiona niedoskonałości. Zabiegi mogą również zminimalizować oznaki starzenia, nawilżać i poprawić koloryt cery. Ponadto peelingi medyczne świetnie wyrównują powierzchnię skóry.

Kto powinien skorzystać z peelingów medycznych?

Peelingi medyczne mogą dawać, w zależności od potrzeb, wiele różnorodnych efektów. W każdym wypadku chodzi o poprawienie kondycji i wyglądu skóry. Na zabieg powinny zdecydować się więc osoby, które nie są zadowolone ze stanu swojej cery np. z powodu występowania blizn, przebarwień, rozszerzonych porów czy zmarszczek. Wśród wskazań medycznych wymieniane jest również zwiotczenie skóry, brak elastyczności, suchość i szorstkość.

Przeprowadzenie zabiegu

Peelingi medyczne to zabiegi, których przeprowadzenie wymaga odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji. Wykonywanie takich czynności przez osoby bez umiejętności i doświadczenia może skończyć się dla skóry tragicznie. Warto zatem uważnie wybierać gabinet, aby mieć gwarancję, że wszystko zostanie wykonane prawidłowo, a efekty będą zadowalające. Peelingi medyczne powtarzane są zwykle kilkukrotnie dla uzyskania jak najlepszego rezultatu. Po zabiegu pacjent musi przestrzegać zasad pielęgnacji skóry. Bardzo ważne jest jej dokładne oczyszczanie i nawilżanie każdego dnia, a przez pierwszą dobę również rezygnacja z makijażu. Nie można zapominać też o złym wpływie słońca na skórę poddaną działaniu kwasów. Po peelingu twarzy należy bezwzględnie unikać promieni UV.