artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Uroda Zdrowie

Dbanie o paznokcie u nóg

Nie ulega wątpliwości, że każdemu z nas zależy na pięknych paznokciach u nóg, jednak nie wielu zdaje sobie sprawę, jak taki efekt uzyskać. Zadbane paznokcie u nóg są zarówno doskonałą ozdobą całej naszej stopy, a także oznaką tego, że doskonale znamy się na pielęgnacji naszego ciała. Jednak bardzo często dochodzi do sytuacji, w których naszym paznokciom u stóp przytrafiają się różnego rodzaju niechciane dolegliwości, które wynikają niestety ze słabej dbałości o okolice naszych stóp.

Pielęgnacja stóp

Co ciekawe, bardzo ważne jest częste moczenie nóg w wodzie. Zapewnia nam to zmiękczenie naszego naskórka, dzięki czemu możemy usunąć zgrubiały naskórek i położyć krem w celu nawilżenia całych naszych stóp. Co więcej, skupiając się na okolicach paznokci, warto odsuwać skórki po każdej kąpieli. Natomiast w przypadku kobiet kolejnym krokiem, który się zaleca jest chociażby nałożenie bazy pod lakier na paznokcie, a później już sam lakier, co zapewni piękny wygląd kobiecej stopie.
Bardzo często spotykanym problemem jest również wrastający paznokieć. W skutek tego odczuwamy ból, widoczny jest obrzęk, a niekiedy nawet zbiera się ropa. Warto wspomnieć, iż częstą przyczyną wrastania paznokcia jest chociażby noszenie zbyt ciasnego obuwia. Niezwykle istotne jest, aby nie dopuścić do takiego przykrego i bolesnego zdarzenia. Jednak, kiedy już dojdzie do takiej niechcianej sytuacji, to warto udać się do specjalisty i poprosić o pomoc.

Grzybica paznokci

Kolejnym, niezwykle często spotykanym problemem jest grzybica stóp. Najczęściej narażone są na nią osoby, które korzystają z basenów, saun, czy innych miejsc publicznych, jak np. publiczne toalety. Grzybica paznokci polega na matowieniu płytki, jej żółknięciu, a z czasem dochodzi nawet do jej odstawania. Co ciekawe, obecnie na rynku jest wiele preparatów na grzybicę paznokci, po które warto sięgnąć. Jednak bardzo często dochodzi również do sytuacji, kiedy preparaty te nie pomagają w leczeniu grzybicy. W takiej sytuacji należy jak najszybciej udać się na wizytę do lekarza dermatologa, który z pewnością pomoże nam wyleczyć tą chorobę.

Jak widać, sposobów zarówno na dbanie o nasze paznokcie u stóp, jak i leczenie negatywnych skutków ich zaniedbania jest wiele. Nie ulega wątpliwości, że warto wiedzieć, jak zadbać o paznokcie u nóg. Jest to przydatna wiedza, która owocuje świetnym wyglądem całej naszej stopy i dobrze o nas świadczy. Warto bliżej zapoznać się z tym tematem i zdobyć jak największą ilość informacji, w celu zadbania o paznokcie u stóp w najlepszy możliwy sposób.