artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Uroda Zakupy

Czym jest tester perfum? Gdzie kupić oryginalne testery perfum?

Testery perfum są bardzo popularne wśród poszukiwaczy zapachów od renomowanych producentów. Czym tak naprawdę są testery? Czy rzeczywiście są mocniejsze od standardowych wód toaletowych i perfumowanych? Gdzie kupić oryginalne testery perfum?

Tester perfum – co to jest?

Pod pojęciem testera perfum znajduje się produkt, który przeznaczony jest do testowania zapachu. Można spotkać się z nim głównie na półkach perfumerii i drogerii – używany jest wtedy do wykonania testów perfum przed zakupem.

W porównaniu do standardowych wód ich testery najczęściej nie mają takiego samego opakowania, ale jedynie prosty kartonik w białym lub szarym kolorze z nadrukiem. Mogą być też pozbawione korka – zatyczki, folii na opakowaniu.

Teoretycznie testery nie są przeznaczone na sprzedaż, lecz obecnie można bez problemu zakupić je w wielu perfumeriach – głównie tych internetowych.

Czy testery są mocniejsze od standardowych perfum?

Często można spotkać się z przekonaniem, że testery są mocniejsze niż standardowe perfumy, ponieważ mają zachęcić klientów do dokonania zakupu. W rzeczywistości są to jednak identyczne produkty, dlatego mają taki sam skład i trwałość.

Dlaczego testery perfum są tak popularne?

Za popularność testerów odpowiada głównie ich przystępna cena, która jest nawet o ponad 20 procent niższa niż za standardowe perfumy. Wynika to z faktu, że wody te nie mają ozdobnego opakowania. Również są sprzedawane taniej przez dystrybutorów producentów, dlatego sprzedawcy także mogą oferować je w niskiej cenie.

Na testery perfum często decydują się osoby zamawiające je na użytek własny, które chcą zaoszczędzić na zakupie. Gdy flakon ma być podarunkiem, lepiej wybrać zwykłe perfumy, które wyglądają bardziej elegancko.

Gdzie kupić oryginalne testery perfum?

Chociaż może wydawać się, że podrabianie testerów perfum jest nieopłacalne, to jednak również można się z nimi spotkać. Takie podróbki mają formę perfumetek – małych flakonów, ale też pełnowymiarowych butelek. Zatem, gdzie kupić oryginalne testery perfum renomowanych marek?

Warto przede wszystkim skoncentrować się na internetowych perfumeriach, które mają pozytywne opinie od swoich klientów i oferują wyłącznie oryginalne produkty. Wiele z nich ma w swoim asortymencie testery w bardzo atrakcyjnych cenach – można kupić je wtedy bez wychodzenia z domu, a paczka z zapachem może dotrzeć pod wskazany przez klienta adres nawet następnego dnia.

Należy unikać kupowania testerów perfum od niesprawdzonych sprzedających, na przykład na portalach aukcyjnych, ogłoszeniowych, na bazarach czy na ulicy.