artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Uroda

Jak sprawić by włosy szybko rosły, czyli masaż skóry głowy

Z pewnością każdy z nas choć raz marzył o pięknych i zdrowych włosach, jednak niestety, choć to marzenie jest niezwykle popularne (zwłaszcza wśród kobiet) to często ciężko jest je zrealizować. Ilość włosów, a także ich jakość wynika niestety z genetyki, a na to niestety nie mamy wpływu. Musisz jednak wiedzieć, że istnieją sposoby, które są w stanie poprawić jakość włosa, a także pozytywnie wpłynąć na jego porost. Jednak zanim przejdziemy do przedstawienia Ci sposobu, który pomoże Ci w spełnieniu Twojego marzenia o pięknych i bujnych włosach, odpowiemy na kilka bardzo ważnych pytań.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Jeśli na co dzień borykasz się z problemem wypalania włosów, z pewnością wiesz jak przykre jest to zjawisko. Wypadanie włosów to poważny problem, który może mieć swoje podłoże w ogólnym stanie zdrowia. Co ciekawe mimo ogólnej mody na prowadzenie zdrowego stylu życia z roku na rok ta przypadłość dotyka coraz młodszych osób. Z tego wynika, że na porost włosów w bardzo dużej mierze wpływa właśnie wyżej wspomniana genetyka. Niestety można także zauważyć, że duży udział w kondycji włosów ma także stres. Warto tu wspomnieć, że stres ma negatywny wpływ nie tylko na wygląd i stan naszych włosów, ale także na skórę, włosy i paznokcie. Zobacz także: https://artdermaclinic.pl/pielegnacja-wlosow-co-robic-by-poprawic-ich-stan-i-wyglad/

Kolejnym czynnikiem, który w realny sposób może wpływać na włosy mają oczywiście hormony. Choć to przestanie dotyczy kobiet to warto zaznaczyć, że wahania hormonalne wywołują wiele różnych skutków ubocznych. Do najpopularniejszych, a zarazem bardzo niepożądanych skutków wahania hormonów należy między innymi tycie, pogorszenie stanu skóry, włosów i paznokci, a także nadmierny apetyt. Jak widać powodów wypadania oraz łamliwości włosów jest wiele. Jak zatem sobie z nimi poradzić?

Jak zniwelować wypadanie włosów?

Jednym z najlepszych sposobów na polepszenie jakości włosów jest oczywiście masaż skóry głowy. To najprostszy, a zarazem najlepszy zabieg, który można bez obaw wykonywać w domu. Dzięki masażowi skóry głowy, wzmacnia się ukrwienie głowy, a co za tym idzie cebuli włosów są pobudzane do pracy. W tej metodzie najważniejsza jest regularność – dla najlepszych efektów zaleca się stosowanie krótkiego masażu codziennie przed pójściem spać. Miłym dodatkiem do masażu skóry głowy jest dodanie kilku kropek miętowego olejku. Substancje, które są w olejku szybko przenikną do skóry głowy, przez co jeszcze bardziej pobudzą cebulki włosów do działania. Jak widzisz zalet masażu jest wiele, jeśli chcesz więc wypróbować tę metodę zacznij już dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.