artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Uroda

Jak sprawić by włosy szybko rosły, czyli masaż skóry głowy

Z pewnością każdy z nas choć raz marzył o pięknych i zdrowych włosach, jednak niestety, choć to marzenie jest niezwykle popularne (zwłaszcza wśród kobiet) to często ciężko jest je zrealizować. Ilość włosów, a także ich jakość wynika niestety z genetyki, a na to niestety nie mamy wpływu. Musisz jednak wiedzieć, że istnieją sposoby, które są w stanie poprawić jakość włosa, a także pozytywnie wpłynąć na jego porost. Jednak zanim przejdziemy do przedstawienia Ci sposobu, który pomoże Ci w spełnieniu Twojego marzenia o pięknych i bujnych włosach, odpowiemy na kilka bardzo ważnych pytań.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Jeśli na co dzień borykasz się z problemem wypalania włosów, z pewnością wiesz jak przykre jest to zjawisko. Wypadanie włosów to poważny problem, który może mieć swoje podłoże w ogólnym stanie zdrowia. Co ciekawe mimo ogólnej mody na prowadzenie zdrowego stylu życia z roku na rok ta przypadłość dotyka coraz młodszych osób. Z tego wynika, że na porost włosów w bardzo dużej mierze wpływa właśnie wyżej wspomniana genetyka. Niestety można także zauważyć, że duży udział w kondycji włosów ma także stres. Warto tu wspomnieć, że stres ma negatywny wpływ nie tylko na wygląd i stan naszych włosów, ale także na skórę, włosy i paznokcie. Zobacz także: https://artdermaclinic.pl/pielegnacja-wlosow-co-robic-by-poprawic-ich-stan-i-wyglad/

Kolejnym czynnikiem, który w realny sposób może wpływać na włosy mają oczywiście hormony. Choć to przestanie dotyczy kobiet to warto zaznaczyć, że wahania hormonalne wywołują wiele różnych skutków ubocznych. Do najpopularniejszych, a zarazem bardzo niepożądanych skutków wahania hormonów należy między innymi tycie, pogorszenie stanu skóry, włosów i paznokci, a także nadmierny apetyt. Jak widać powodów wypadania oraz łamliwości włosów jest wiele. Jak zatem sobie z nimi poradzić?

Jak zniwelować wypadanie włosów?

Jednym z najlepszych sposobów na polepszenie jakości włosów jest oczywiście masaż skóry głowy. To najprostszy, a zarazem najlepszy zabieg, który można bez obaw wykonywać w domu. Dzięki masażowi skóry głowy, wzmacnia się ukrwienie głowy, a co za tym idzie cebuli włosów są pobudzane do pracy. W tej metodzie najważniejsza jest regularność – dla najlepszych efektów zaleca się stosowanie krótkiego masażu codziennie przed pójściem spać. Miłym dodatkiem do masażu skóry głowy jest dodanie kilku kropek miętowego olejku. Substancje, które są w olejku szybko przenikną do skóry głowy, przez co jeszcze bardziej pobudzą cebulki włosów do działania. Jak widzisz zalet masażu jest wiele, jeśli chcesz więc wypróbować tę metodę zacznij już dziś.