artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Medycyna Uroda Zdrowie

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen – wskazania i przebieg zabiegu

Redukuje zmarszczki, zwiotczenia, blizny, rozszerzone pory, cellulit, a nawet wypadanie włosów – to tylko wybrane atuty mezoterapii mikroigłowej prowadzonej z użyciem urządzenia Dermapen. Dzisiaj można skorzystać z niej w wielu gabinetach medycyny estetycznej.

Czym jest Dermapen?

Dermapen jest urządzeniem używanym do zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Swoim kształtem przypomina długopis i wyposażony jest w głowicę z cienkimi, chirurgicznymi igłami, które automatycznie nakłuwają skórę. Wykonuje przeszło 20 nakłuć podczas sekundy na głębokość od 0,25 mm do nawet 2,5 mm.

Mezoterapia mikroigłowa to procedura, której celem jest kompleksowa stymulacja skóry poprzez jej nakłucia, ale również przez wprowadzenie do niej substancji aktywnych, które wcześniej są na nią nanoszone. To mniej inwazyjna alternatywa dla mezoterapii igłowej, podczas której substancje aktywne wstrzykiwane są bezpośrednio w tkanki.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg Dermapen?

Mezoterapia Dermapen to zabieg o wszechstronnym zastosowaniu, który przeznaczony jest dla osób w każdym wieku. Można stosować go w celach profilaktycznych, ale również po to, aby niwelować powstałe zmiany skórne.

Zabieg ten jest bezpieczny, małoinwazyjny, a także nie powoduje powstania poważnych dolegliwości bólowych, dlatego nie wymaga wykonania znieczulenia. Można jednak zastosować je na życzenie – wykorzystuje się wtedy specjalne kremy znieczulające.

Wskazania do mezoterapii mikroigłowej Dermapen:
– zmarszczki
– wiotkość skóry
– brak jędrności
– rozszerzone pory
– blizny
– cellulit
– wypadanie włosów

W trakcie zabiegu stosuje się różne rodzaje preparatów, które dobiera się indywidualnie do problemów skórnych. Zawierają one m.in. witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy, ekstrakty roślinne.

Jak przebiega mezoterapia mikroigłowa Dermapen?

Zabieg Dermapen przeprowadzany jest po zbadaniu skóry przez specjalistę i dobraniu odpowiednich preparatów z substancjami aktywnymi.

Następnie specjalista oczyszcza skórę, nakłada na nią preparat i rozpoczyna procedurę nakłuwania. Substancje aktywne wprowadzane są wtedy w skórę, gdzie mogą zadziałać skuteczniej niż na jej nawierzchni.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, mogą pojawić się obrzęki, małe siniaki. Zanikają one w ciągu kilku godzin, dni. Najlepiej stosować wtedy systematycznie kosmetyki nawilżające i chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym.

Ile zabiegów Dermapen wykonać?

Liczba zabiegów mezoterapii mikroigłowej jest zależna od kondycji skóry i oczekiwanych efektów. Najczęściej wykonuje się od 2 do 5 zabiegów w odstępach kilku tygodni.