artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Medycyna Uroda Zdrowie

Depilacja laserowa – na czym polega i jakie są jej zalety?

Każda kobieta marzy o gładkiej skórze pozbawionej nieestetycznego owłosienia. Po usuwaniu włosków domowymi metodami często pojawiają się podrażnienia skórne. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach ogromną popularność zdobyła profesjonalna depilacja laserowa. Na czym polega ten zabieg?

Depilacja laserowa – co to?

Tradycyjna depilacja zakłada użycie powszechnie dostępnych środków do eliminacji owłosienia z ciała. Są to wszelkiego rodzaju maszynki, depilatory, kremy, pianki, plastry lub woski. Sposoby te są proste w zastosowaniu, ale niestety nie zawsze skuteczne. Ich minusem jest przede wszystkim konieczność częstego powtarzania (nawet codziennie) oraz pojawianie się na skórze brzydkich i bolesnych podrażnień lub stanów zapalnych. Wiele osób skarży się też na ciągłe wrastanie włosków. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest więc depilacja laserowa. Ten popularny od lat zabieg wykonywany jest w wielu gabinetach kosmetycznych. Polega on na użyciu lasera diodowego – specjalista przeprowadzający czynność posiada profesjonalny sprzęt przesyłający fale elektromagnetyczne w postaci wiązek świetlnych. Wiązki przenikają przez warstwy naskórka i doprowadzają do usuwania poszczególnych cebulek i mieszków włosowych. Po kilku sesjach można cieszyć się efektem niemal idealnie gładkiej i aksamitnej skóry.
Depilacja laserowa może być zastosowana do pozbycia się owłosienia z całego ciała. Najczęściej eliminowane są włoski z nóg, pach, rąk, tułowia i okolic bikini. Warto zobaczyć: https://artdermaclinic.pl/domowe-sposoby-na-oparzenia-jak-je-zlagodzic/

Depilacja laserowa – czy warto?

Zabieg depilacji laserowej wymaga znalezienia odpowiedniego gabinetu i pokrycia kosztów przeprowadzenia określonej ilości sesji. Z tego powodu spora liczba kobiet zastanawia się, na ile warto skorzystać z takiej usługi. Depilacja laserowa bez wątpienia ma wiele zalet i cieszy się dobrymi opiniami. Do jej największych atutów należy przede wszystkim wysoka skuteczność. Efekty zabiegu są naprawdę dobre i przede wszystkim długotrwałe – po jego przeprowadzeniu gładkość skóry utrzymuje się przez minimum kilka miesięcy. W tym czasie owłosienie nie odrasta, zatem nie ma konieczności regularnego usuwania go np. maszynką czy woskiem, co pozwala przy okazji znacznie oszczędzić czas i pieniądze. Depilacja laserowa jest też bezpieczna – pacjentki gabinetów kosmetycznych nie muszą obawiać się o swoje zdrowie. W trakcie zabiegu nie pojawia się żaden ból ani dyskomfort, a całość przebiega sprawnie – zazwyczaj nie dłużej niż pół godziny w przypadku jednej sesji. Nie ma również możliwości późniejszego wystąpienia jakichkolwiek podrażnień skóry.