artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Uroda

Najczęstsze błędy w makijażu – unikaj ich!

Choć obecnie mamy naprawdę ogromną bazę wiedzy o makijażu, to wciąż wiele z nas powiela wciąż te same błędy. Możemy korzystać z filmów instruktażowych, blogów, zdjęć, forów… jednak czasem nie dostrzegamy tego, co robimy nie tak! Dlatego dziś zajmiemy się właśnie błędami, a nie poradami! Warto czasem uświadomić sobie, co robi się nie tak, aby móc zacząć robić coś dobrze! Makijaż rządzi się swoimi prawami i niektórych rzeczy po prostu trzeba unikać!

Makijaż ust i najczęstsze błędy

W makijażu ust bardzo często popełnia się kilka podstawowych błędów. Zwykle wynika to z chęci optycznego powiększenia ust bądź też braku wiedzy! Jeśli chodzi o to pierwsze, to chodzi tu o zbytnie wyrysowanie ust. Jeśli chcemy je optycznie powiększyć, to musimy sięgnąć po konturówkę, którą wyrysujemy delikatnie obszar tuż nad linią ust. Jednak nie robimy tego w zewnętrznych kącikach! Skupiamy się jedynie na centralnej części warg. O tym bardzo często się zapomina! Wynikiem tego są usta, które wyglądają jak u klauna – tego nikt z nas przecież nie chce! Warto też wspomnieć tutaj o korzystaniu z koloru konturówki dobranego do koloru szminki! Ewentualnie ciemniejszego, który następnie blenduje się ze szminką.

Jakie błędy robimy w makijażu twarzy?

Tutaj z pewnością popełnia się dwa błędy. Pierwszy to źle dobrany kolor podkładu! Wciąż wiele osób nie wie, że należy wybrać go na podstawie koloru naszej szyi, a nie twarzy! Inaczej tworzy się efekt maski, który wygląda bardzo sztucznie. Kolejny błąd to konturowanie. Jest to zdecydowanie trudniejszy krok w makijażu, jednak nie oznacza to, że można popełniać tu błędy! Przede wszystkim najpierw powinniśmy dobrać odpowiednie kolory bronzera, różu rozświetlacza do naszej karnacji. Następnie przechodzimy do nakładania kosmetyków. Bronzer umiejscawiamy poniżej kości policzkowej – to jego podstawowe miejsce. Następnie rozświetlacz rozcieramy na kości policzkowej. Róż najlepiej jest nałożyć na szerokość dwóch palców – środkowego i wskazującego – od nosa na policzek.

Perfekcyjny makijaż? Tak, to możliwe!

Nawet początkujące osoby mogą stworzyć piękny i wyjściowy makijaż, który nie ma błędów! Wystarczy tylko zebrać odpowiednią wiedzę i od razu nie rzucać się na głęboką wodę. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie pominiemy lub nie zepsujemy żadnego kroku. Warto czytać sprawdzone porady na temat make-upu, na przykład tutaj: alicjawitzamakeup.pl. Koniecznie sprawdź, od czego najlepiej zacząć swoją przygodę z makijażem!