artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

jaki chleb najzdrowszy
Lifestyle

Jak kupić dobry i zdrowy chleb?

Nawet jeśli stosujesz aktualnie dietę odchudzającą, na pewno zdarza ci się od czasu do czasu sięgnąć po jakieś pieczywo. Nie jest wcale powiedziane, że w trakcie redukowania masy ciała trzeba z niego totalnie zrezygnować. O ile dowiesz się, jaki chleb najzdrowszy będzie dla twojego ciała, będziesz mógł dalej po niego śmiało sięgać i robić to bez wyrzutów sumienia.

Skoro zająłeś się odchudzaniem, zapewne wzrosła twoja świadomość na temat zasad zdrowego i racjonalnego żywienia. Nie chcesz już jeść jasnego i nadmuchiwanego pieczywa, które z wartościowymi produktami ma niewiele wspólnego. Tak właśnie powinieneś postępować. Szerokim łukiem omijaj półki wypełniony jaśniutkimi bułeczkami i zwykłym pszennym chlebkiem czy tym bardziej ciastami lub maślanymi rogalikami. Najzdrowszy chleb to ten wykonany z pełnego ziarna. Może to być chociażby chleb razowy albo chleb żytni. Te dwa gatunki pieczywa powinny na stałe zagościć w twojej kuchni. Możesz oczywiście używać ich zamiennie. Sprawdź po prostu na sobie, który chleb bardziej ci smakuje i bardziej odpowiada twojej rodzinie.

Skoro wiesz już, jaki chleb najzdrowszy, możesz od razu śmiało wybrać się po niego do sklepu lub – jeszcze lepiej – do piekarni. Uważaj tylko, aby nie dać się nabrać na sztuczki stosowane przez producentów. Niektóre chleby sprytnie udają te zdrowe, ponieważ są ciemniutkie i wyglądają jak żytnie, podczas gdy w rzeczywistości tworzy się je wyłącznie z samej mąki pszennej, a później barwi przy pomocy karmelu lub innych barwników spożywczych.

chlebprobody.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.