artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Uroda

Jak poprawnie dbać o przedłużone rzęsy?

Każda kobieta marzy o pięknych i długich rzęsach. Dlatego wiele z nich decyduje się na zabieg przedłużania rzęs. Trzeba jednak pamiętać, że o każde rzęsy trzeba odpowiednio dbać.

Jak dbać o przedłużone rzęsy do 48 godzin po ich aplikacji?

Przede wszystkim nie wolno pocierać, dotykać takich rzęs. Należy również unikać miejsc, w których jest gorąca temperatura powietrza np. sauny, baseny. Trzeba ostrożnie stosować kosmetyki, które nakłada się w okolice oczu. Po zabiegu przedłużania rzęs powinno się spać na plecach, po to, aby, rzęsy nie ocierały się o poduszkę. Rano i wieczorem należy je przeczesywać specjalną szczoteczką.

Jak dbać o przedłużone rzęsy po upływie 48 godzin od wykonania zabiegu?

Żeby rzęsy się dłużej trzymały, powinno się ostrożnie wykonywać demakijaż twarzy, aby nie pocierać tak często rzęs. Przy zmywaniu makijażu oczu warto używać kosmetyków na bazie wody. Zaleca się również podczas oczyszczania okolic oczu, nieużywania żadnych wacików, czy innych materiałów, które zawierają jakiekolwiek włókna. Bardzo ważne jest również używanie odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do okolic oczu. Nie należy używać żadnych tłustych kremów. Trzeba również pamiętać, by nie trzeć nadmiernie przedłużonych rzęs. Przy wykonywaniu makijażu oka najlepiej nie używać żadnych wodoodpornych kosmetyków. Nie wolno również stosować zalotki, ponieważ może ona połamać rzęsy, co w efekcie spowoduje ich szybsze wypadanie. Trzeba także ograniczyć wyjścia na sauny, czy baseny, ponieważ kiedy będzie się często wystawiać rzęsy na nagłe zmiany temperatury, może to osłabić wiązanie kleju. Najważniejsze jest również zachowanie higieny rzęsy. Codziennie trzeba myć rzęsy, a także powieki, specjalnymi kosmetykami, które przeznaczone są do przedłużonych rzęs. Warto jest stosować utrwalacz na rzęsy, pomoże to zachować ich piękny wygląd. Można też zacząć stosować bibułki matujące, zapobiegną one przenoszeniu się sebum z twarzy na rzęsy. Na przedłużonych rzęsach zabrania się wykonywania trwałej.

Dbanie o przedłużone rzęsy to bardzo ważna rzecz, jeśli chcemy, by długo się utrzymywały. Sam zabieg przedłużania rzęs jest drogi, więc naprawdę warto dbać o rzęski. Wystarczy tylko zapamiętać, by nie trzeć rzęs, nie dotykać ich, nie nakładać na nie tuszu, nie stosować żadnych kosmetyków zawierających składniki oleiste, nie moczyć rzęs i nie używać do demakijażu oczu żadnych patyczków, wacików, itp. Zabieg przedłużania rzęs to naprawdę świetny sposób na to, aby mieć piękne, długie i gęste rzęski.