artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

stosowanie kolagenu
Uroda

Jaki wpływ na organizm ma stosowanie kolagenu?

Białko jest budulcem niezbędnym do tworzenia tkanek w organizmie. Wyróżnia się wiele rodzajów aminokwasów, ale za najważniejszy uznaje się kolagen. Pełni on niezwykle ważną rolę i organizm jest w stanie produkować go samodzielnie, ale z czasem jego ilość drastycznie się zmniejsza. Zanika naturalna zdolność do syntetyzowania białka kolagenowego, a to z kolei sprzyja powstawaniu różnych problemów zdrowotnych. Odbija się to niekorzystnie na wyglądzie, na skórze zaczynają pojawiać się oznaki starzenia. Cierpią na tym też inne narządy. Kolagen ma szerokie zastosowanie w medycynie, kosmetyce i nawet w przemyśle spożywczym.

W jakim celu suplementować kolagen do picia?

Kolagen jest niezbędny do zachowania zdrowia, w tym sprawnych stawów. Wraz z wiekiem jego produkcja zmniejsza się, co niestety sprzyja sztywności stawów, ich strzelaniu. Ścięgna i więzadła stają się mniej sprawne, pojawiają się obrzęki i dolegliwości bólowe. Białko kolagenowe odpowiada między innymi za nawilżenie torebki stawowej, czyli „naoliwienie” stawów. Jeśli ktoś chce spowolnić ich degenerację i uchronić się przed szeregiem nieprzyjemnych objawów, ograniczoną ruchomością, powinien zwiększyć podaż kolagenu w diecie. Bardzo łatwo przyswajalny jest kolagen w płynie, można wobec tego uzupełnić o niego dietę, aby utrzymać optymalne stężenie tego białka w organizmie. Niektórzy preferują kapsułki, inni sięgają po suplementy w proszku. Najważniejsze jest to, aby wybrać produkt dobrej jakości, skuteczny i bezpieczny w stosowaniu. Kolejną kwestią jest systematyczność, czyli regularne przyjmowanie kolagenu, dzięki czemu można z czasem zauważyć zdecydowaną poprawę, satysfakcjonujące efekty. Kolagen do picia wpływa korzystnie także na wątrobę, zawiera glicynę, która pomaga w procesach naprawczych tego narządu. Jeśli ktoś chce zregenerować uszkodzoną wątrobę, to powinien zwiększyć spożycie białka kolagenowego.

Dlaczego warto dostarczać do organizmu kolagen z zewnątrz?

Za młodzieńczy wygląd odpowiada między innymi kolagen, który poprawia jej elastyczność, sprężystość, jędrność i gęstość. Przy deficycie kolagenu nasila się problem ze znienawidzonym przez kobiety cellulitem. Kolagen napina skórę, wygładza zmarszczki, przyspiesza gojenie ran i oparzeń. Pobudza procesy regeneracyjne skóry, jest niezwykle pomocny w przypadku cery trądzikowej, bo reguluje wydzielanie sebum. Ponadto wyrównuje koloryt skóry i niweluje blizny potrądzikowe. Jeśli komuś zależy na tym, aby w naturalny i bezpieczny sposób pomóc komórkom w odnowie i naprawie skóry, to powinien zwiększyć podaż białka kolagenowego w swojej diecie. Pomaga on w przypadku nie tylko skórki pomarańczowej, ale też rozstępów. Kosmetyki zawierające kolagen są nieocenione przy skórze suchej, dojrzałej, wrażliwej, atopowej i naczyniowej. Kolagen przeciwdziała odkładaniu się tłuszczu w układzie krwionośnym, uelastycznia je, usprawnia krążenie krwi, rozluźnia komórki mięśniowe. Pobudza metabolizm, dostarcza energię do komórek, wzmacnia paznokcie i włosy, zapobiega łysieniu. Można też liczyć na zredukowanie objawów i zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Kolagen zwiększa absorpcję wody w jelitach, przeciwdziała ich nieszczelności.