artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

powiększanie ust
Lifestyle Medycyna Uroda Zdrowie

Kiedy można pomalować usta po powiększeniu – wszystko, co musisz wiedzieć o powiększaniu ust

Wygląd stanowi jeden z najważniejszych elementów w życiu człowieka. Niemal każdy stara się wyglądać możliwe jak najlepiej. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ chęć podobania się innym osobom (a także samemu sobie) jest zupełnie naturalna. Wiele osób decyduje się na różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. Jest to oczywiście bardzo dobre rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że każdy zabieg może wiązać się z pewnymi komplikacjami. Mając to na uwadze, należy dokładnie przemyśleć decyzję o przeprowadzeniu nawet najmniejszego i z pozoru nieinwazyjnego zabiegu. Powiększanie ust jest dość popularnym zabiegiem – zobacz jak dbać o powiększone usta po zabiegu.

Powiększone usta

Do jednych z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, należy oczywiście powiększanie ust. Zabieg ten cieszy się tak dużą popularnością, głównie ze względu na to, że jest on uważany za stosunkowo bezpieczny oraz nieinwazyjny. Efekt można zauważyć tuż po wykonaniu zabiegu. Jeśli więc zastanawiasz się nad powiększeniem ust, powinieneś wiedzieć, że efekt pięknych oraz zdrowych ust możesz uzyskać już w kilkanaście minut.
Usta mogą znacznie zmienić cały wygląd twarzy. Zatem jeśli jesteś posiadaczem naturalnie małych ust, ale marzy Ci się ich powiększenie nie ma na co czekać.

Warto zobaczyć: https://www.kobieca-strefa.pl/jak-rozpoznac-typ-cery-aby-moc-odpowiednio-o-nia-zadbac/

powiększanie ust

Powiększanie ust za pomocą kwasu

Zacznijmy od statystyk: na zabieg powiększenia ust decydują się głównie kobiety w wieku od 25 do 50 lat. Jako ciekawostkę warto podać, że to właśnie Panie stanowią około dziewięćdziesiąt procent wszystkich zabiegów tego typu. Choć Panowie w tym przypadku pozostają daleko w tyle, to warto zaznaczyć, że z roku na rok ilość mężczyzn, którzy postanawiają powiększyć sobie usta systematycznie rośnie.

Kwas jest substancją która występuje naturalnie w ludzkim ciele, dzięki czemu jest znacznie bardziej tolerowany niż inne zabiegi. Bardzo rzadko wywołuje on podrażnienia i reakcje alergiczne. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego jest coraz mniejsza przez co skóra staje się mniej jędrna i sprężysta. Istnieje kilka typów kwasu hialuronowego – każdy z nich nadaje się do innego zabiegu medycyny estetycznej.

Właściwości:

  • zdolność do wiązania wody
  • chroni przed czynnikami atmosferycznymi
  • ma wpływ na prawidłową sprawność stawów

Jeśli chodzi o opinie na temat zabiegu powiększania ust za pomocą kwasu, to przeważnie są one bardzo pochlebne. Warto zaznaczyć, że każda opinia jest subiektywna, oznacza to, że każdy człowiek może mieć zupełnie inne zdanie. Zanim zdecydujesz się na daną klinikę lub danego lekarza, warto jest wcześniej bardzo dokładnie zaznajomić się z ofertą danego specjalisty, a także poczytać opinie na jego temat.

Polecamy: https://artdermaclinic.pl/najczestsze-bledy-w-makijazu-unikaj-ich/

usta malowanie po powiększeniu

Kiedy można malować usta po powiększeniu?

Na to pytanie nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Dlaczego? Otóż wszystko zależy przede wszystkim od metody powiększenia ust. Zakładając jednak, że bierzesz najbardziej popularną metodę czyli powiększenie ust za pomocą kwasu, można stwierdzić, że malowanie należy rozpocząć nie wcześniej niż trzy dni po zabiegu. Optymalny czas podawany przez lekarzy to od 3 do 5 dni po wykonaniu zabiegu. Ten czas może się oczywiście wydłużyć, jest on bowiem zależny także od stanu zagojenia się ust.