artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Medycyna Zdrowie

Laser CO2 i jego rola w leczeniu schorzeń dermatologicznych

Leczenie niektórych schorzeń dermatologicznych nie jest możliwe bez wykorzystania profesjonalnych laserów. Jednym z nich jest bezpieczny dla cery laser CO2, który jest wykorzystywany w wielu różnych procesach upiększających, z których część obejmuje tematykę związaną z cellulitem i innymi, wodnymi zmianami dermatologicznymi.

Jak działa laser CO2?

Działanie lasera CO2 na cerę człowieka ma charakter zdrowotny i pozwala uzyskać długotrwałe efekty terapeutyczne. Oddziałuje on bezpośrednio na tkankę skórną, podgrzewając jej strukturę i doprowadzając do wyparowania nadmiernej ilości zawartej w niej wody. Należy przy tym pamiętać, że skuteczność tego narzędzia jest bardzo wysoka. Zawarta w laserze energia kumuluje się w skórze bardzo szybko, przez co do odparowania dochodzi relatywnie szybko, najpóźniej po kilku sekundach od włączenia skondensowanego strumienia świetlnego.

Czy to jest bezpieczne?

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że laser CO2 działa na skórę w sposób dość inwazyjny, to nie jest on niebezpieczny dla ludzkiej cery. Nawet jeśli usuwane za jego pomocą zmiany mają charakter obszarowy, to i tak laser stosuje się punktowo. Dzięki temu w skórze powstają uszkodzenia miejscowe, które jednak otoczone są zdrową tkanką zawierającą kolagen. Oznacza to, że regeneracja skóry odbywa się znacznie szybciej i nie wiąże się z jakimikolwiek dłuższymi stanami chorobowymi.

Ważne kwestie dotyczące zabiegu

Zabieg laserem frakcyjnym wiąże się z oddziaływaniem wysokiej temperatury na skórę człowieka. Oznacza to, że przed jego zastosowaniem należy nałożyć na nią specjalną warstwę ochronną w postaci dedykowanego żelu nawilżającego. To jednak nie wszystko. Po około 30 – 45 minutach (optymalny czas na wchłonięcie się żelu), skóra zostaje poddana oddziaływaniu lasera a przy okazji… zostaje mocno schłodzona.

W większości gabinetów stosuje się specjalne chłodzenie nadmuchowe, które łagodzi dyskomfort powstały w trakcie oddziaływania lasera. Po zabiegu wymaga się około 3 – 6 dni rekonwalescencji, gdyż skóra twarzy jest napuchnięta o obrzęknięta. „Powikłania” te mijają na szczęście po kilku dniach. Zobacz również: https://artdermaclinic.pl/laser-na-twarz-dlaczego-warto-stosowac/

Kilka słów podsumowania

Zabieg z wykorzystaniem lasera CO2 charakteryzuje się wysokim stopniem inwazyjności, ale – mimo to – jest to też zabieg bezpieczny dla zdrowia. Mimo, że jego pierwsze efekty mogą w pewnym stopniu zniechęcać, to jednak z biegiem czasu skóra staje się naprawdę bardzo gładka, jędrna i elastyczna. Nie można zapominać, że laser ten posiada wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa.