artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Medycyna Uroda Zdrowie

Botoks czy kwas hialuronowy – na co się zdecydować?

Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej osób, szczególnie tych w starszym wieku decyduje się na zabiegi, które pozwalają na pozbycie się mankamentów na ich ciele. Do najczęstszych oznak starości należą m.in. cienie pod oczami, kurze łapki, czy chociażby zmarszczki na czole. Do zabiegów, które pozwolą nam na pozbycie się naszych kompleksów zaliczamy zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, jak i zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Coraz więcej osób jednak zadaje sobie najistotniejsze pytanie, a mianowicie, która z alternatyw jest lepsza.

Kiedy botoks, a kiedy kwas hialuronowy?

Co ciekawe, pomimo tego, że obydwa produkty stosowane są w tym samym celu, czyli do poprawienia wyglądu naszej skóry, ciała, to jednak znacznie się od siebie różnią. W przypadku botoksu odpowiada on za blokowanie skurczy mięśni, a w konsekwencji sprawia, że linie i bruzdy znikają, a nasza skóra staje się piękną i gładka. Co ciekawe, zabieg z wykorzystaniem botoksu zaleca się tylko i wyłącznie w przypadku osób mających problem ze zmarszczkami w górnej części twarzy.
Sprawa ta jednak ma się zupełnie inaczej w przypadku kwasu hialuronowego, gdyż stosowany jest on zarówno do zmarszczek na czole, jak i tych w okolicach policzków. Ponadto stosuje się go również do modelowania ust, poprawienia wyglądu naszej szyi, skóry naszych rąk i wielu innych części ciała. Co ciekawe, zaleca się go głównie dla osób, u których oznaki starości ukazują się najintensywniej. Zobacz więcej: https://artdermaclinic.pl/powiekszanie-ust-i-ich-modelowanie-kwasem-hialuronowym/

Botoks czy kwas hialuronowy, który jest lepszy?

Jak doskonale wiemy, pomimo tego, że obydwie alternatywy stosowane są w tym samym celu, to jednak pod żadnym pozorem nie należy ich utożsamiać. Nie ma konkretnej odpowiedzi na pytanie, który z zabiegów jest lepszy. Zarówno botoks, jak i kwas hialuronowy sprawdzi się w innych, odmiennych sytuacjach. Musimy zdawać sobie sprawę, iż każdy z nas ma indywidualne potrzeby. Dla jednego z nas zabieg z wykorzystaniem botoksu będzie najlepszą opcją, zaś dla drugiego najlepsze efekty może przynieść zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Wszystko tak naprawdę zależy od nas samych , a także wymagań naszej skóry i ciała, dlatego tak ważne jest wcześniejsze, dokładne zapoznanie się z każdym zabiegiem z osobna.

Podsumowując, zarówno botoks, jak i kwas hialuronowy pozwala nam na pozbycie się zarówno mankamentów, jak i kompleksów, a także poprawia kondycję naszej skóry i ciała. Warto jednak wcześniej zagłębić się w ten temat i upewnić się, czy aby na pewno kwalifikujemy się do takiego typu zabiegu. Najlepiej zrobić to z pomocą specjalisty, który ma duże doświadczenie w tych kwestiach, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że możemy skorzystać z danej usługi, jednocześnie nie narażając niepotrzebnie naszego zdrowia.