artdermaclinic.pl

Blog o medycynie, modzie, urodzie i stylu życia

Lifestyle Medycyna Uroda Zakupy

Osocze bogatopłytkowe i fibryna: redukują zmarszczki i rewitalizują skórę

Są naturalną alternatywą dla botoksu i kwasu hialuronowego, szybko poprawiają wygląd skóry i dają długotrwałe efekty – osocze bogatopłytkowe wraz z fibryną to jeden z ostatnich hitów w gabinetach medycyny estetycznej.

Czym są osocze bogatopłytkowe i fibryna?

Stosowane w medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe i fibryna to dwa preparaty krwiopochodne, które pozyskiwane są z krwi pobranej od pacjenta. Po odpowiedniej obróbce stanowią one koktajl substancji aktywnych – czynników wzrostu i płytek krwi, które skutecznie rewitalizują skórę.

Osocze bogatopłytkowe, inaczej Platelet Rich Plasma, czyli w skrócie PLP to preparat pobudzający fibroblasty do wytwarzania ważnego składnika – kolagenu. Jest on odpowiedzialny za jędrność skóry i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kolagenu w tkankach skóry zanika, dlatego widoczne są na niej efekty starzenia.

Fibryna, która określana jest po angielsku jako Injectable Platelet Rich Fibrin, czyli I-PRF jest białkiem obecnym w osoczu krwi, które odpowiedzialne jest za jej krzepnięcie. Stymuluje procesy regeneracyjne skóry i tworzy w niej trójwymiarową strukturę poprawiającą jej objętość.

Osocze bogatopłytkowe i fibryna – efekty zabiegu

Zabieg, w trakcie którego stosowane są osocze bogatopłytkowe i fibryna, pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów:
– dogłębnie regeneruje skórę,
– poprawia poziom jej nawilżenia,
– redukuje widoczne zmarszczki,
– zwiększa jędrność i napięcie skóry,
– zmniejsza wypadanie włosów,
– wspomaga gojenie się ran.

Rezultaty nie są widoczne od razu, pojawiają się stopniowo i są długotrwałe – zauważane są nawet po roku od wykonania procedury. Systematycznie stosowany zabieg z użyciem osocza i fibryny pozwala na zachowanie młodego wyglądu na wiele lat.

Jak przebiega zabieg z osoczem bogatopłytkowym i fibryną?

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym i fibryną poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Gdy u pacjenta nie występują przeciwwskazania do jego wykonania, lekarz pobiera od niego krew. Następnie krew jest umieszczana w specjalnej wirówce, która nadaje jej odpowiednie właściwości.

Przygotowany preparat jest potem podawany w wybrane obszary – twarz, ciało, owłosioną skórę głowy. Osocze bogatopłytkowe i fibryna są wstrzykiwane z użyciem cienkiej igły. Nie ma potrzeby znieczulenia – iniekcje są niemalże bezbolesne. Całkowity czas trwania zabiegu to od 45 do 60 minut. Po zabiegu na skórze mogą być widoczne małe, wypukłe punkciki, które zanikają po paru godzinach.

Dla osiągnięcia najlepszych wyników zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie.